Un buldog merge pe stradă şi, deodată, ajunge în dreptul unui gard pe care scria: „Câine Rău!”
Sună el la poartă şi îi răspunde un câine mic.
– Mamă-ta-i acasă?
– Nu
– Tată-tu-i acasă?
– Nu!
– Atunci cine-i câine rău?
– Eu, că nu pap tot din farfurie.
Dirijorul către corişti:
– Că nu cântaţi toţi odată – treacă.
– Că sună fals – meargă.
– Dar cel puţin cântaţi naibii toţi aceeaşi melodie!


:)) Da’ ce fioros e ăla micu’! :))
Mititelul :*
:)) tare ultimul
Ma bucur ca va plac. :D
=))))))))) Cantati naibii toti aceeasi melodie! =)))
Ce tare a fost ăla cu dirijorul =))
Sac ce bine ca nu-l stiai. :D