O blonda da telefon la Pompieri si incepe sa urle:
-Arde, arde veniti repede !!!
-Si cum ajungem la locul incendiului ?
-Pai nu mai aveti masinile alea mari si rosii?
Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala ?
Optimistul: Vai, vom ajunge cu totii sa cersim…
Pesimistul: De la cine ?
Un copil o intreaba pe bunica ei:
-Bunico, ai avut vreodata un amant?
-Doamne, Dumnezeule !! striga bunica urcand repede in pod, unde descuie un dulap si cade un schelet…
Doi electricieni pe un stalp de inalta tensiune. Unul din ei vede o batranica trecand pe acolo si i se adreseaza:
– Ne dati, va rog frumos, sarma aia rosie?
Batranica ridica sirma si le-o da, la care electricianul ii spune celuilalt:
– Vezi, ti-am zis eu ca aia rosie e nulul!?

Cel cu optimistul si pesimistul e prea tare.:))
Foarte tare ala cu bunica!! :)))))
Şi mie tot bancul cu criza mi-a plăcut cel mai mult :)))
mie-mi plac toate. ma declara FANA:))
@all: Sa va faceti un mic club si sa militati pentru bancurile bune, pentru mine! =))
Evident ca romanii mereu fac haz de necaz :))
[…] cu melodia Alanis Morissette- Simple together. Love Addiction cu bancurile de aici şi aici şi cu citatul: “Behind every great man is a woman rolling her eyes.” Urmează […]