Emoţia pozitivă împreună cu gândurile îndreptate către obiectivele folositoare care îţi înalţă sufletul şi inima de fericire sunt unele din cele mai puternice componente ale stării autentice de bine, de fericire. Aşadar îmi permit să dau un sfat pentru toţi pesimiştii care încă au nevoie să fie convinşi să se schimbe: Gândiţi-vă cât de mult bine faceţi lumii şi vouă înşivă…read more
- Tăticule, tie ţi s-a îndeplinit vreo dorinţă din copilărie? - Sigur ca da! Toată lumea mă trăgea de păr şi visam să fiu chel... Un tată scoţian le spune copiilor săi: - Copii, dacă sînteţi cuminţi săptămîna asta, duminică vă duc la cofetărie să vedeţi cum mănîncă lumea prăjituri. Un român şi un ungur în tren. Ungurul întreabă: -…read more
1. Prima poezioara pe care o învăţăm este... "Căţeluş cu părul creţ"care ne învaţă: "Fură raţa din coteţ / Şi se jură că nu fură..." 2. A doua poezie semnificativă pe care o învăţăm este "Mioriţa"care ne învaţă că doi români invidioşi se asociază şi-l omoară pe al treilea care era cel mai productiv în domeniul lor de activitate... 3.…read more
...şi cu ea urlaţi şi voi !! Nu? Doar le ziceam aiuriţilor aseară că am o prea multă energie în mine, energie ce mâine aka astăzi cu siguranţă se va transforma în altceva, şi uite aşa s-a transformat în LENE. Deci dragilor astăzi mă las dominată de sentimentul " I ain`t doing shit today! " şi stau fiiiix aşa: …read more
2 tineri îndrăgostiţi ce erau împreună de 3-4 ani se aflau la o cină romantică. El: Draga mea ,ne cunoatem de atâta timp ... E timpul să ducem relaţia noatră la un alt nivel. (tipa entuziasmata) - Da da, oh da !!!! El:Vrei ... să fim prieteni pe Facebook?? - Nu po's'nţeleg de ce am fost adus la pol... poliţie!…read more