Romanii au talent
….si canta in scarile blocurilor.
Dupa amiaza am fost trezita de un sunet de vioara si ma gandeam ca din nou vecinul de sus ia lectii, insa mare mi-a fost mirarea cand am iesit pe holul scarii sa realizez ca cineva canta la ultimul etaj.
De fapt, cobora un etaj canta o piesa, alt etaj alta piesa si-a ajuns si in dreptul usii noastre unde mi-a incantat sufletul si simturile nu cu una ci doua cele mai frumoase piese! Va dati seama?Am avut parte de un concert absolut minunat in fata usii mele. Am stat si l-am privit, am stat si l-am ascultat inmarmurita! Stateam cu telefonul in mana dar simteam ca e in plus, nici nu am mai apucat sa-l inregistrez…
La sfarsit mi-a zis frumos ca nimeni nu l-a mai ascultat cantand in picioarele goale; nici nu am realizat ca stateam asa in fata usii!!!? Trecand peste, am fost singura de pe scara care realmente l-a auzit si-a iesit, singura ce l-a si ajutat cu ultimii maruntei. Mi-a fost jena sa-i ofer atat de putini bani insa si pentru aia am primit cel mai sincer dar dureros zambet.
Sophia – miss little sunshine
Am vorbit despre ea de nenumărate ori în nenumărate rânduri ,astăzi însă nu mai spun prea multe şi o arăt pe a mea alintată ,dulce şi bolfoasă gogoşică, care la botez a plâns într-una până în momentul în care a fost botezată. Şi-a luat apoi dulce somnic după ce a fost îmbrăcată în costum naţional şi ne-a încântat cu zâmbetele ce le etala în somn. La petrecere draga de ea a avut parte şi de un show de milioane cu ursitoare şi tot tacâmul. Hehe, doar v-am zis că este cel mai răsfaţat copilaş şi că va avea parte de toate lucrurile frumoase. Gata cu vorbăria, faceţi cunoştinţă cu Sophia:

