personal addiction quotes

Vreau pe Marte

De fapt vreau să plec departe dar vorba lui Smiley ” undeva pe Marte ” ar fi cel mai bine. Nu mi-aş mai bate capul cu oamenii din jurul meu, cu indiferenţa lor, cu incapabilitatea lor de-a se ţine de cuvânt, de-aţi fi aproape mereu ,de-a te ajuta atunci când ai mai mare nevoie ,pe scurt – de a fi oameni!

Cu cât cunosc mai bine oamenii, cu atât iubesc mai mult câinii ” – bună replică,nu? Mai bine mă las muşcată de un câine decât de un om,aş trece mai uşor peste şi-n plus durerile fizice le suporţi mai uşor decât pe cele psihice!

never

read more

de tot rasul

Sesiunea BAC,vara târzie 2011

Începem cu probă cea mai grea pentru micuţii elevi eminenţi: Limba română Se dă textul: “Ana are mere”. Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveți la îndemână, șervețel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieți răspunsul la următoarele întrebări: 1. Ce are Ana? 2. Cine are mere? 3. Extrageți cel puțin un fruct din text. 4.…read more
aberatii

e-mail-ul zilei

Asta e din seria " Ce mai primesc eu pe mail " În faţa votului, un prost este egal cu un deştept. Dar doi proşti nu sunt egali cu doi deştepti, pentru că, din doi deştepti, unul n-o să vină la vot, fiindcă i se pare că totul e lipsit de sens. Trei proşti nu fac nici atât cât trei…read more