Bărbatul….. fiinţa cea mai nefericită !? Partea I
O cercetare recentă a descoperit că bărbatul este fiinta cea mai nefericita, pentru că:
1. El are ţâţe fără lapte, ouă fără coajă, cocoşel fără aripi şi sacul fără bani.
2. Dacă o pocneşti, se cheamă maltratarea femeii.
Dacă te pocneste ea, e autoapărare.
3.Dacă iei o decizie fără să o întrebi, eşti nesimţit.
Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.
Voi şi cafeaua
” I orchestrate my mornings to the tune of coffee. „
Iată că veni din nou momentul să-mi savurez cafeaua cu voi. Din păcate este una lipsită de gust şi de parfum , momentan, pentru că din septembrie cu,câţiva dintre voi o voi savura live. :> Bine bine, ştiu!!! Cu unii voi safura o limonadă, cu alţii un ceai, o ciocolata, o apa plată cu lămâie, o tărie, o blondă etc.etc.
Aşadar împătimiţilor, ce cafeluţă doriţi?

