de tot rasul

Împart zâmbete

Bulă către tac-su: - Tată, mi-e frig! - Du-te in colț, că-s 90 de grade! Tata vine acasă și îl găsește pe Bulă la colț. - Ce faci acolo? - Exersez pentru școală. Un băiețel se scoală dimineaţa şi merge în baie să se spele pe dinţi. Acolo găseşte un bărbat care făcea acelaşi lucru. Copilul: - Tu esti noul…read more
de tot rasul

10 cereri în căsătorie în funcţie de preferinţele muzicale

1. ROCKERUL : „Vrei să ne despăduchem împreună până la adânci bătrâneţi?”

2. HOUSERUL : „Vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei ,vrei să, să,să, să, să, să, să……..”

3. MANELISTUL : „Să moară tata de nu te iubesc din iubire şi simt iubire de tine. Hai să te fac femeia mea trăi-ţi-ar! Mă jur pe mormantu’ lu’ aia bătrână că ţi-l aduc pe Sorinel să cânte la nuntă!”

4. IUBITORUL DE OPERĂ : „Vreeeeiii să fiiiii sotiaaaa meaaaaa?! Ştiiiu că vreeeei!!!” „Ba nuuuu!” „Ba daaaaaa!” „Ba nuuuuu!” „Ba daaaaaa!” „Ba nuuuuuu!” „Ba daaaaaaa!” „BINEEEEEE! HOOOOO!”

read more

retete

Un desert dulce dulce

După cum aţi observat sunt un fan declarat al îngheţatei şi dacă e cu, căpşuni sau fructe de pădure sunt ” cumpărată” în secunda doi pe viaţă! Just kidding, dacă primesc două , mai discutăm. :D
Reveniiiiiiiiiind, iată ce mai vreau eu să prepar fără multe bătăi de cap:

Îngheţata „în straturi”

icecreamPrimul strat: 2 cupe mici de îngheţată (poţi alege orice aromă sau jonglează cu mai multe arome);

Al doilea strat: sirop de caramel;
Al treilea strat: 2 cupe de îngheţată;
Al patrulea strat: din nou sirop de caramel;
Al cincilea strat: frişcă;
Al şaselea strat: două pişcoturi mici pentru îngheţată înfipte în frişcă sau rulouri cu ciocolată.

read more