mai 31, 2011
Mai multă încredere poţi avea în cineva care are nevoie de tine, sau cu care ai interese comune într-o anume împrejurare, decât în cineva căruia i-ai făcut cândva un bine, fiindcă oamenii sunt ingraţi. De aceea, spre a nu greşi, e necesar să-ţi faci socotelile luând în seamă aceste premise!read more
Împart zâmbete
mai 31, 2011
Cine a îndrăznit să-mi răscolească biroul în halul asta? tună directorul. - Băiatul d-voastră cel mic, domnule! - Talentat copil, nu-i aşa? Ion,tare amărât,către prietenul sau: - O duc pe nevastă-mea peste tot..... dar mereu găseşte drumul spre casă!read more
Cugetarea zilei
mai 30, 2011
Ai grija si pretuieste-i pe toti care îţi sunt prieteni, chiar dacă nu îi vezi mereu, chiar dacă nu vorbeşti mereu cu ei … căci nu uita: ” TOT CEEA CE SE PETRECE, ARE UN ANUMIT SENS” - Garcia Marquezread more
Femei şi băutură
mai 30, 2011
După vechea zicală: " Nu există femeie urâtă, există poate băutură prea puţină .. "read more
Duna Pyla
mai 30, 2011
De Duna Pyla numită de turişti şi „Sahara” din Franţa am auzit de la una din prietenele mele ,Gabi, stabilită în Franţa de 4 ani. Uriaşa şi mirifica dună se află la aproximativ 60km de oraşul Bordeaux şi este situată în interiorul Golfului Arcachon, în apropierea Atlanticului. Imensa aglomerare de nisip are o lungime de circa 2.500 metri, lăţimea aproximativă de 500 metri şi atinge înălţimea maximă de 107 metri iar volumul total al dunei este de 60 milioane de metri cubi. Da, 60 milioane de metri cubi!
Pentru a fixa solul nisipos, autorităţile franceze au plantat aici încă din secolul al XIX-lea, o mare pădure de pini mediteraneeni, care astăzi constituie cel mai mare corp distinct de pădure de pini din Europa.
Cu cine aș sta la o cafea lunea dimineața?
mai 30, 2011
După un weekend incendiar revine ziua de luni, ziua mult detestată de mulţi, zi ce ma prinde tot în faţa calculatorului făcându-mi treabă. Partea bună e că nu am pe nimeni care să mă sâcâie iar pauzele îmi aparţin în totalitate! Revenind, la lepşuca inventată pe loc de NightOn. Hmm cu cine aş sta eu la o cafea lunea dimineaţa?Păi…read more



