bancuri, de tot rasul

Să râdem puţin [ 52 ]

După cină, tatăl le povestea fiilor săi istoria familiei: - Străbunicul meu a luptat împotrivă Rozelor, bunicul meu în războiul împotriva republicanilor, tatăl meu împotriva nemţilor în cel de-al doilea război mondial. La auzul acestor cuvinte, fiul cel mic spuse: - Dar ce are familia asta de nu se poate înţelege cu nimeni? O femeie intră într-o agenţie matrimonială: -Aş…read more
aberatii

Cugetare

"În lumea actuală, se investeşte de cinci ori mai mult în medicamente pentru virilitatea masculină şi silicoane pentru femei, decât în vindecarea bolii Alzheimer. Din această cauza în câţiva ani, vom avea bătrâne cu sâni mari şi bătrâni cu flautul tare, dar niciunul nu-şi va aduce aminte la ce servesc! "read more
aberatii

Faze şi faze.

Mi-am adus aminte în dimineaţa asta, când mirosul de fum s-a furişat neruşinat pe geam în casă şi mi-a inegrit creierii ,cât de limitaţi şi închişi la minte sunt unii!

În primii 2 ani de facultate am stat în cameră cu o tipă din acelaşi oraş cu mine. Toate bune şi frumoase, până într-un anumit punct, când nu mai era în stare să-şi facă, curat, când începuse să-mi poarte hainele pe ascuns, să-mi folosească produsele cosmetice, să-şi aducă prietenul în cameră seară de seară şi să stea până dimineaţa în condiţiile în care eu aveam zilnic ore de la 8 la 20!

Ce mă seca mai tare erau comentariile, le pe  care desigur tot ea le făcea când îi reproşam că nu a dus gunoiul cât timp eu am fost plecată în weekend acasă, că patul meu e iar vraişte pentru că s-a dormit în el etc. Tot ea domnule!!!

read more

personal addiction quotes, Recomandări

Viaţa e ca o cafea bună.

coffee smile1Un grup de oameni de succes în apogeul carierei lor, toţi având joburi şi poziţii de vis, maşini şi case, au făcut o vizită unui fost profesor din facultate. Discuţia a alunecat treptat spre cât de stresantă şi obositoare e viaţa zi de zi.

Profesorul i-a întrebat dacă vor să bea o cafea bună şi s-a întors din bucătarie cu un ibric mare, plin cu cafea, şi o mulţime de ceşti. Unele erau din porţelan fin, altele din sticlă, plastic, unele arătând normal, altele foarte delicate şi scumpe, unele cu inserţii aurite, altele cu toarta ciobită. I-a rugat pe fiecare să se servească.

Când toţi aveau câte o ceaşcă de cafea în mână, profesorul le-a zis :

Dacă aţi observat, fiecare dintre voi a pus cafea în câte o ceaşcă scumpă şi fină, lasând ceştile simple şi ieftine, goale pe masă. E normal să vreţi ceea ce e mai bun în viată, dar tocmai asta e sursa problemelor şi a stresului pe care îl aveţi zi de zi.

read more

bancuri, de tot rasul

Să râdem puţin [51]

Un elev se duce la cantină şi singurul loc liber este lângă un profesor. Neavând ce face, se aşează acolo. Profesorul spune: - Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul răspunde: - Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul îi pune studentului cele mai grele întrebări, dar acesta răspunde la toate. În cele din urmă, profesorul îl…read more