Să râdem puţin [ 9 ]
februarie 6, 2011
Cum a fost întâlnirea pe nevăzute? îl întreabă un student pe colegul de cameră. - Nasoală! Tipa a apărut într-un Rolls Royce din 1932. - Pai asta-i o maşină foarte scumpă. Ce e rău în asta? - Ea era primul proprietar Doctorul consultă o femeie, după care îi cheamă soţul la discuţii: - Domnule, am o veste bună şi una…read more
Fara sens
februarie 6, 2011
Am avut o zi de cosmar ieri!! Pe langa faptul ca starea mea de spirit era la pamant, ca eram nervoasa si irascibila fara motiv, spre seara am iesit la cumparaturi! Am "acostat"din greseala un copilas care se invartea pe acolo,era si el in febra reducerilor,si l-am dat cu fundul de pamant,de fapt s-a dat singur dar ma rog. Apoi…read more
Legenda lunii Februarie
februarie 5, 2011
Azi ..
februarie 5, 2011
Cred că-s încercată de cea mai nasoală stare posibilă! Să fie oare din cauza faptului că se schimbă vremea? Dar hey se schimbă în bine, de ce starea mea n-ar merge înspre BINE? Cred că mi-s vreo ciudăţenie ,când e urât afară am o stare fantastică, când e fain .. mă culegi de pe jos atât la propriu cât şi…read more
Să râdem puţin [ 8 ] .. de planete şi zodii
februarie 5, 2011
Marte: planeta încăpăţânării şi încăierărilor. [ Berbec ] Venus: planeta trăndăviei şi a lascivităţii. [ Taur, Balanţă ] Mercur: planeta trăncănelii şi nevricalelor [ Gemeni, Fecioară ] Luna: astrul toanelor şi născocirilor. [ Rac ] Soarele: astrul egoismului şi îngâmfării. [ Leu ] Pluto: planeta obsesiilor şi paranoiei. [ Scorpion ] Jupiter: planeta exceselor şi a glumelor proaste.[ Săgetător ]…read more

