Vouă ce cuvinte din frumoasa limbă română vi se par amuzante? Eu am o listă întreagă: coropişniţă, catrafuse, barabule, bogdaproste, guguştiuc, poloboc, curechi, meclă, flauşat ,mototol ,cataroi etc.read more
Berbec: Trage întâi şi apoi întreabă ( you`ve got that right! ) Taur: Să emită judecăţi şi sentinţe Gemeni: Să ajungă la concluzia gresită Rac: Văicăritul ( hell yeah!! ) Leu: Să dea ordine Fecioara: Să îşi facă griji ( !!! ) Balanţa: Rânjitul Scorpion: Plănuirea următoarei mişcări Săgetător: Şă deschidă gura înainte să gândească Capricorn: Să fie condescendent Vărsător:…read more
.. de părinţi, de linişte, de parcul de acasă, de mirosul de tei, de alergatul dupa tramvai, de cafeaua de la facultate, de fugitul de acasă pe geam - copilărie , de muuuulte!!! Vouă ce va lipseşte?read more
Cât de inventivi sunt unii când vine vorba de nick-uri şi nume etc. Tocmai am primit pe Facebook un " friend " request de la: Eu nu ies cu cei DinDeal, doar cu cei din vale, da? Şi totuşi .. dacă ,chiar aşa o cheamă? Eh, oricum nu cunosc, nu accept. :)read more
Doua maicute mergeau cu masina, cand deodata apare pe parbriz un vampir, foarte mare si urat. Maicuta din dreapta, ii zice la cea care conducea: - Da-i cu aghiazma! Da ea cu aghiazma de la stergatoare dar nimic... Vampirul ramane acolo. - Da-i cu tamaie! Da maica cu tamaie dar tot la fel... vampirul nici nu se clinteste... Disperata ca…read more