Recomand – scurt şi la obiect!
ianuarie 24, 2011
Dacă vreţi să vă reîncărcaţi bateriile, dacă vreţi să înlocuiţi faţa tristă cu una veselă.. mergeţi la un concert Horia Brenciu, SIGUR măcar pentru o oră veţi fi mai OK! Noi am mers în seara asta la concertul organizat de Ziua unirii şi pot spune c-am râs în continuu ,am cântat şi-am dansat. Omul ăsta ştie să facă show, omul…read more
Gusto – CD cu jocuri
ianuarie 24, 2011
Ah Gusto, pufuleţii mei preferaţi! Fie că-s simpli, fie că-s cu, caşcaval îi mănânc cu drag şi SPOR pentru ca-s absolut grozavi. Dacă anul trecut eram încântată de pungile Gusto cu surprize/jucării ( ca şi Suzy dealtfel ) anul acesta sunt de pufuleţii Gusto - CD cu jocuri! Am zis să luăm şi noi o pungă (2,59lei)şi să vedem ce…read more
HAI ..
ianuarie 24, 2011
Să dăm măcar azi ” mână cu mână „, măcar azi un pic să respectăm ce alţii au făcut pentru noi şi cum zicea şi Creve să-i spunem, mai în glumă mai în serios, mulţumesc lui Cuza, MĂCAR pentru cârnaţii, vinul si fasolea ( gratuităţile pe care românii şi nu numai, le adoră ) de care avem parte!
Ce facem azi? Hora Unirii.
.. dar câţi dintre voi mai ştiu de cine e scrisă Hora Unirii? Pot să jur că prea puţini, eu am fost uimită să aud din gura… cuiva, că a fost scrisă de Horia, Cloşca şi Crişan. Yeeeap! :)
A fost scrisă de Vasile Alecsandri şi pentru neştiutori ” sună ” cam aşa:
Wish list
ianuarie 23, 2011
Dorinţa e mare, palpitaţiile sunt pe măsură, dorinţă, dorinţă... unghia-n gât!!! :-< Iubesc iubirea, iubesc tot ce ţine de iubire, doar sunt "Love addiction", prin urmare iubesc şi accesoriile inimă iar cei mai buni prieteni ştiu ce colecţie de lănţisoare,pandative,breloc, brăţări am. Mai nou mi-am achiziţionat si o superbă gentuţă însă lipseşte o oglinjoară: Sunt atât de finuţe şi-n acelaţi…read more

