iarna

personal addiction quotes

Relatări

.. în direct şi-n reluare! Vă anunţ că sucevenii au fost astăzi treziţi într-un mod brutal: cu/în nămeţi de zăpadă! Mie-mi place iarna, nu mă plâng de apariţia fulgilor, dar cei care şi-au dorit să tot scape de ea ce fac? Unde e primăvara lor? Ne cam păcălesc astea doua anotimpuri şi presimt că IAR ieşim de tot din iarnă…read more
aberatii, noutati

Nimic nou sub soare

Decât mai mult soare .. :) Mi-e silă de vreme de afară. Lăsând la o parte faptul că te poţi bronza ce altceva mai poţi face când n-ai posibilitatea de-a merge la mare/munte/plajă etc. pe-o căldură ca asta? NIMIC. Stai în casă şi aştepţi să vină seară pentru a ieşi ...Fie că ieşi ca mine într-un picior, fie că ieşi…read more
aberatii, facultate

Unde e toamna?

Unde e toamna?? Aia pe care dupa vara calduroasa o asteptam cu atata patima? Unde e? Unde sunt zilele de leneveala pe bancile din parc? Fosnaiturile pe frunzele uscate.. Am trecut de la vara la.. iarna!! Nu tu leneveala pe banci ca-ti ingheata partea dorsala, nu tu " adulmecat " aerul curat si usor rece ca-ti plange nasul, nu tu…read more