La moarte, numai corpul moare… Viata nu moare, nici constiinta, nici realitatea. Iar viata nu este niciodata atat de vie ca dupa moarte! [ ?? ] ~ Maharaj.
Să ne amintim parabola despre un om care era pe patul de moarte şi despre cei trei tovarăşi ai lui. Primul i-a spus: „Eu te voi conduce numai până la groapă”. Al doilea: „Eu voi aprinde o lumânare pentru tine”, însă al treilea i-a spus: „Eu voi fi mereu cu tine, nu te voi părăsi nici după moarte”. Omul a murit. Soţia lui l-a condus numai până la groapă. Banii i-au aprins o lumânare, iar faptele bune l-au însoţit în veşnicie.
Nu luam nimic cu noi atunci cand murim dar asta nu inseamna ca ACUM trebuie sa lasam TOTUL in urma!


Ba, ce ai patit?:|
Eu nimic…
Sunt ok.