Cu greu reuşesc să-mi potolesc fluturaşii din stomacel şi entuziasmul de când mi-s mătuşică. Comoara noastră seamănă cu taică`su cap coadă până şi la mâţâieli! Are bolfoşele ,năsuc micuţ şi aruncat lejer în vânt … Mi-a plăcut enorm un lucru, zâmbea în somn în continuu iar chestia asta desigur m-a făcut să dau la şoricei. De frate-miu nici nu mai vorbesc, e în culmea fericirii, îşi roade în continuu unghiile şi e toată ziua cu ” păpuşile mele ” în cap!! Cumnăţica se simte, şi citez ” parcă, călcată de tren dar fericită! „, efectiv radiază şi uită de toate durerile când o are aproape. Ai mei părinţi sunt şi ei în extaz, au cumpărat când s-a născut ciocolăţele şi le-au împărţit cunoscuţilor, toţi le primeau fără a şti dar le primeau pentru că se aşteptau toţi ca ea să vină pe lume în iulie dar iată că e şi smecheră tot că tac`su, vine când vrea ea nu când vor alţii!
Abia aştept să crească,să îi cumpăr o groază de jucărele. Deja am ochit câteva … pentru că e e rac ştiu sigur că îi vor place animăluţele deci prima achiziţie (când va mai creşte) va fi un pe care vreau să o văd ţopăind toată ziulica. Nici de îmbrăcăminte şi încălţăminte nu o voi scuti, nici de nici de , dar hei de asta voi vorbi altă data pentru c-am o lista colosală. :D
Offf aveam nevoie de ea ,aveam toţi nevoie de fericirea ce ne-a adus-o fără că măcar să îşi dea seama. E gândăcelul nostru frumos şi cuminţel and she is definitely our bundle of joy !
Știi ec i-am cumpărat nepotului mare când s-a născut? :))) O carte de colorat pe care a colorat-o acum câteva luni :)) La 6 ani am zis: îi cumpăr Gheba și Cărbunaru :))
si eu sunt topita dupa cei nou-nouti, asa tare am emotioneaza sa-i vad si sa-i tin in brate :)
felicitari pt toata familia, sa creasca mare, sa fie sanatoasa si frumoasa!
imi place f mult sa ma inconjor de copii pt ca ma incarc cu energie pozitiva :)
zielle trecute si au am cumparat o rochita pt nepotica care face duminica 1 anisor :)
uof..eu cu Rzk ne certam de cateva zile pe tema asta..:( daca ar citi postul tau cred ca m-ar ameninta ca nu ne mai casatorim daca nu ii fac un copil :))
Să-ți trăiască nepoțica și să crească mare și sănătoasă!
Îmi imaginez ce emoții și ce fericire trăți voi acolo, mai ales părinții :)
Multumim. Emotii sunt cu duiumul si pana ne vom obisnui ne vor mai vizita! :)
Știi ec i-am cumpărat nepotului mare când s-a născut? :))) O carte de colorat pe care a colorat-o acum câteva luni :)) La 6 ani am zis: îi cumpăr Gheba și Cărbunaru :))
S-a scos daca numai carti primeste. :))
Da da. Vreau să intre în grupul Mensa :)))
Sa nu imi spui ca deja are si pile puse!? :))
Are chiar și niște forfecuțe :))
De cutitase nu are nevoie?Nu de alta dar am o colectie veritabila. :))
si eu sunt topita dupa cei nou-nouti, asa tare am emotioneaza sa-i vad si sa-i tin in brate :)
felicitari pt toata familia, sa creasca mare, sa fie sanatoasa si frumoasa!
imi place f mult sa ma inconjor de copii pt ca ma incarc cu energie pozitiva :)
zielle trecute si au am cumparat o rochita pt nepotica care face duminica 1 anisor :)
oooh ce dragut!! Sa va traiasca. >:D<
si mie imi plac copiii…de la 13 in ani in sus!
Si mie .. de la 18 cand incep sa se descurce singuri. :P
merci !cea de care am spus e fetita unei verisoare :)
avem si noi e nepotica dar deja-i mare, are 7 ani jumate dar oricum e draguta :)
Fratii mei nu au fost atat de rapizi. Asa ca esti norocoasa ca ai o nepotica de 7 anisori!
Ne bucuram nespus pentru tine, nepoteii mei is pe drum:X
Multumesc. Cred ca si tu esti entuziasmat!:D
Sa va traiasca, sa va bucurati de ea si de toate clipele frumoase din copilaria ei :* >:D<
Cu siguranta o vom face! :D:*
uof..eu cu Rzk ne certam de cateva zile pe tema asta..:( daca ar citi postul tau cred ca m-ar ameninta ca nu ne mai casatorim daca nu ii fac un copil :))
Te indupleci tu si faci si un suflet mic micut acolo. Trebuie sa faci ceva evil in urma! >:) :)))
Sofia – moţucu’ meu :x
Si nu numai. :D