bancuri, de tot rasul

Femeia în şah

Femeile cred intotdeauna ca trebuie sa aiba o autoritate mai mare, ca sunt mai grozave,mai speciale si ca trebuie sa li se permita mai multe lucruri decat barbatilor. Au dreptate. Nu e de mirare ca si sahul spune asta!Respectiv: Singura piesa ce are dreptul sa mearga in ce directie si sens vrea ea cat de mult doreste (si bine-nteles cea…read more
aberatii, noutati

Sedentarism

Cine mi-a trântit " boala " ce-o port pe umeri sau pe genunchi[!?] n-a gândit bine !! Nu sunt genul care să stea cuminţică în casă, nu-s genul care să îşi plângă de milă, NU! Eu trebuie să alerg, să ţopăi, să zburd, să merg pe toate coclaurile până văd cum iese fum din adidaşi şi până-mi văd limba atingându-mi…read more
aberatii, Traim in romania.

I`m back.

M-am intoooooooors DAR nu cu mare veselie şi nu pentru mult timp! Nu vreau să m-apuc să povestesc cum a fost că mă ia iar plânsul .. Nu vreau să mă apuc să vă spun cum e în spitalele din România pentru că ştiţi deja! :) Pe scurt, a fost, a trecut şi SPER să trec peste perioada de recuperare…read more