De tot râsul
decembrie 8, 2011
-Soacra draga, cat stai pe la noi? -Cat sunt bine primita, fiule... -Ce pacat! Nici macar la o cafea nu stai? Sotia catre sot: - Am doua vesti pentru tine, una proasta si una buna. - Spune-le. - Te parasesc! - Si vestea proasta? - Alo, iubitule, tu esti? - Da, eu sunt. - Stii, o sa avem un copil!…read more
Fetele şi moda zilelor noastre
decembrie 7, 2011
Vă întrebaţi ce mai e la modă în materie de accesorii? Ce e în trend şi se poartă intens? Oh well… iată ce:
Viaţa e ca un drum…
decembrie 7, 2011
Viata noastră este ca un drum, îţi rămân dealungul ei în memorie toate gropile dar ar trebui să vedem şi partea bună a drumului căci întotdeauna după o porţiune numai de gropi drumul devine neted şi înaintarea devini una uşoara iar dacă ai si-o mână care să te prindă poţi considera că ai avut parte de cea mai zdruncinatî dar…read more
Mosul a batut (si) la usa mea
decembrie 7, 2011
Anul acesta am fost vizitata ,mai devreme, de Craciunita lui Craciun si nici ca-mi putea aduce mai multa fericire. Pe langa faptul ca am avut prilejul de a sta liniste la un pahar de vorba si am schimbat varii si placute impresii atat despre noi cat si despre ai nostri iubiti, mi-a incantat sufletul si cu un miiiinunat cadou!!!! Sunt din nou surprinsa cum anumite persoane pe care abia le cunosc ma stiu mai bine decat cei langa care stau de ani de zile…
Să râdem puţin
decembrie 7, 2011
Un tip vinde cainele. Cumparatorul intreaba: - Sanatos? - Sanatos! - Inteligent? - Inteligent! - Credicios? - Cel mai credincios - a cincea oara il vand. In timpul orei de romana invatatoarea le da elevilor de invatat ptr a doua zi, poezia lui Mihai Eminescu "Si daca ramuri bat in geam" A doua zi invatatoarea asculta pe toti elevii si…read more
