Recomandări

Invingem cancerul impreuna

Pe data de 11 noiembrie 2011, la Iași s-a deschis oficial Centrul Teritorial de Informare, Consiliere și Terapie ONCOSUPORT Nord-Est. Centrul este înființat în cadrul Proiectului ”Rețea multiregională pentru terapie integrativă, consiliere și reintegrare socială a persoanelor diagnosticate cu cancer”, cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional de Dezvoltare a Resurselor Umane 2007 -2013, "Investește în oameni!”, Axa 6…read more
bancuri

Pilula de râs

Bulă e nevoit să oprească maşina datorită unui blocaj al traficului în zona Calea Victoriei. Deodată, cineva îi bate în geam: - Domnule, teroriştii au ocupat Parlamentul României şi cer 100 milioane de dolari răscumpărare ca să-i elibereze pe parlamentari. Altfel ameninţă că îi vor stropi cu benzină şi le vor da foc. Acum mergem din maşină în maşină şi…read more
de tot rasul

Obsesii româneşti

1. Obsesia cu „casa pe pămînt”.
Toata lumea şi-ar da 20 de ani din viaţă ca să aibă casă pe un pămînt al lui. Nu contează ca e la Cucuietii-din-Deal! Nu contează că vei sta ORE ÎN ŞIR în trafic!!!Nu conteaza nimic! Casă pe pămînt să fie!
2. Obsesia televizorului.
Românul e devorator de televiziune. S-au făcut nişte cercetări şi cică noi am fi cam cei mai avizi din Europa. Adică ne uităm cel mai mult la televizor. Şi, asta e genială, avem cele mai multe televiziuni!!!
3. Obsesia Coelho.
Dacă n-ai citit Coelho, n-ai viitor, frate! „Păi, indraznesti tu sa spui, am citit Dostoievski, Tolstoi, Salinger, Marin Preda, Nichita Stănescu.”
Ti se va raspunde ….: „Esti dus ! Citeşte Coelho!”

read more

personal addiction quotes

Lost in the sun

lost I do. :)

E trist sa vezi ca oamenii sunt atat de preocupati de EI, de ceea ce li se intampla LOR incat uita de cei din jur, uita sa intrebe de le e bine, le e rau, uita sa intrebe DE CE le e/sunt asa… uita uita, si majoritatea care uita se numesc prieteni, din pacate. Sunt multi ce-au fost obisnuiti prost, s-au obisnuit sa fie intrebati doar ei de sanatate, s-au obisnuit sa aiba ei un umar pe care sa planga, s-au obisnuit atat de tare cu egoismul incat nu mai ofera ce primesc. Personal sunt satula de ” le am si eu pe ale mele, trec si eu prin multe „,ihim…

read more