Invingem cancerul impreuna
Pilula de râs
Obsesii româneşti
1. Obsesia cu „casa pe pămînt”.
Toata lumea şi-ar da 20 de ani din viaţă ca să aibă casă pe un pămînt al lui. Nu contează ca e la Cucuietii-din-Deal! Nu contează că vei sta ORE ÎN ŞIR în trafic!!!Nu conteaza nimic! Casă pe pămînt să fie!
2. Obsesia televizorului.
Românul e devorator de televiziune. S-au făcut nişte cercetări şi cică noi am fi cam cei mai avizi din Europa. Adică ne uităm cel mai mult la televizor. Şi, asta e genială, avem cele mai multe televiziuni!!!
3. Obsesia Coelho.
Dacă n-ai citit Coelho, n-ai viitor, frate! „Păi, indraznesti tu sa spui, am citit Dostoievski, Tolstoi, Salinger, Marin Preda, Nichita Stănescu.”
Ti se va raspunde ….: „Esti dus ! Citeşte Coelho!”
Lost in the sun
E trist sa vezi ca oamenii sunt atat de preocupati de EI, de ceea ce li se intampla LOR incat uita de cei din jur, uita sa intrebe de le e bine, le e rau, uita sa intrebe DE CE le e/sunt asa… uita uita, si majoritatea care uita se numesc prieteni, din pacate. Sunt multi ce-au fost obisnuiti prost, s-au obisnuit sa fie intrebati doar ei de sanatate, s-au obisnuit sa aiba ei un umar pe care sa planga, s-au obisnuit atat de tare cu egoismul incat nu mai ofera ce primesc. Personal sunt satula de ” le am si eu pe ale mele, trec si eu prin multe „,ihim…

