1970: ''Voi vorbi cu tine cand ne vom mai intalni!'' 1990:''O sa te sun!'' 2000: ''Iti voi trimite un e-mail!'' 2005:''Iti voi trimite un mesaj!'' 2010: ''O sa vorbim pe Facebook!'' 2100: ''Iti voi trimite un mesaj telepatic!''read more
Suntem oameni şi ne schimbăm în mod constant. Iubim. Urâm. Dispreţuim. Râdem. Plângem. Suferim. Rănim. Suntem răniti. Suntem dezamăgiţi. Dezamăgim. Cerem şanse. Oferim şanse! Viaţa înseamnă o mulţime de stări. E formată dintr-o multitudine de sentimente amestecate. Tu doar... trăieşte-le, trăieşte-o!read more
Bărbatul către Dumnezeu: - De ce ai făcut femeia să fie aşa frumoasă? - Ca să o iubeşti. - Dar de ce ai făcut-o aşa proastă? - Ca să te iubească şi ea pe tine. Şeful îşi trimite subalternul în delegaţie în Brazilia. - Ce Brazilia? Acolo nu găseşti altceva decît fotbal şi curve! - Ce zici? Dar nevastă-mea e…read more
Sunt doar 5, mari şi late din urma cărora toţi suferim... 1. Să nu gândeşti. 2. Dacă gândeşti, să nu spui. 3. Dacă spui, să nu scrii. 4. Dacă scrii, să nu semnezi. 5. Dacă semnezi, să nu te miri…read more
Al meu domn a dat târcoale zilele astea bucătăriei mai des decât de obicei și nu, nu era în căutare de mâncare ci în căutare de…. piramide. Știam eu că-i bine să pun ceaiurile Tea Forte la loc ferit, nu de alta dar asta mic ar fi în stare să-și bage năsucul prin tot ce miroase și arată bine.