Îi puteţi spune cum doriţi: “coffee painting” sau „ coffee art „, eu îi voi spune – pictură în cafea. Personale ce aruncă un praf de ciocolată şi apoi trasează liniile cu unelte mai mult sau mai puţin sofisticate îşi spun artişti şi chiar participă la tot felul de competiţii în toată lumea. Vă invit să vizualizaţi câteva desene ce cu siguranţă vă vor face poftă de o delicioasă cească de cafea…
Wallpaper: Crede!
Pilula de râs
Pesimism vs optimism
Lucruri mărunte dar de valoare
De ce compătimim românii?

NU compătimesc oamenii normali, cu posibilități, ce se văd doar pe posturi de directori, ce-ți aruncă în sictir o diplomă de facultate și-au pretenții la salarii mari deşi ei nu sunt capabili sa lege două cuvinte, nu compătimesc oamenii care vor să ajungă undeva sus la un simplu salt, care nu vor să pornească de jos pentru a ajunge sus, care simt că se înjosesc pentru că primesc ajutoare de la stat. Da! Ați înțeles bine, a fost o știre la tv., unde spunea că locuitorii nu știu cărui sat din România refuză să primească ajutoare ( alimente ) pentru că se simt înjosiți. Atunci dragilor, DE CE vă mai plângeți că statul nu vă da, nu face, nu drege? Cumva vreți căruțe de alimente? Cumva vreți NUMAI bani? Nu, așa nu, astfel de oameni nu compătimesc.

