personal addiction quotes

Dor de… IARNĂ.

winterA

Nici bine nu m-am trezit azi şi mi-a picat fața!!! Nu, nu la propriu, la figurat şi nu, nu pentru c-ar fi nins în București, ar fi fost o minune, ci pentru că m-a anunţat veselă mama că acasă a nins, din nou!A nins şi în Suceava, Brăila, Bacău…. numai aici e doar frig și atât. Toți fulgii ocolesc capitala, but hei, au și motive la câți oameni sunt care țopăie de fericire că nu ninge. Nu ştiu cum le pot place unora iarna fără zăpadă!?? Se plâng de frig, înţeleg, şi eu ma plâng ( nu foarte tare ce e drept ) dar de nu ar fi friguţ nu ar fi ninge, aşa că prefer frigul, gerul etc.atâta timp cât NINGE. Ce ar fi vara fără temperaturi ridicate? Nu ar fi îngheţaţă, nu ar fi plajă, nu ar fi bronz… nu ar fi VARĂ. Îîîîîîn fine, toţi suntem meniţi să ne plângem….

Offff… n-ar trece luna asta mai repede să mă văd în Suceava, să plec din Bucureşti, să am parte de zăpadă adevărată și multă, să-mi revăd prietenii cărora crunt le duc dorul, să merg ACASĂ, să-mi scot nepoţica la plimbărici, să fac poooooooozne în/cu zăpadă, să simt că e SĂRBĂTOARE!? Încep să număr zilele şi constat că mai sunt multe, prea multe. :(

winterA

read more

personal addiction quotes

Prietenie transformată în iubire

fact

Mulţi ar tinde să spună că se poate şi bat crunt cu mână în masă!! Am fost şi eu în papucii acelor oameni ce susţineau sus şi tare că poate exista o prietenie foarte strânsă între o fată şi un băiat chiar de ies zilnic, vorbesc zilnic prin orice metodă de comunicare, chiar de îşi spun totul cu sau fără lux de amănunte, chiar de suferă când se ceartă, se îndepărtează…. ca într-o relaţie de iubire.

Îhîm, mai devreme sau mai târziu unul din cei 2 se ataşează de celălalt şi se nasc altfel de sentimente. Nu toţi recunosc asta de dragul de-a nu strica prietenia şi poate că, de aceea mulţi dintre voi veţi şi spune acum că se poate… Dar v-aţi întrebat vreodată dacă întradevăr ştiţi TOT ce se petrece în sufletul celuilalt?

Eu zic că nu se poate. De ce? În primul rând pentru că am fost foarte bună prietenă cu un băiat 9 ani  şi am aflat nu de mult, că în toţi aceşti ani până să îşi întâlnească marea iubire, a fost foarte îndrăgostit de mine…. Nu a zis nimic si nu mă mira nimic din tot ceea ce făcea pentru că MEREU mă gandeam că ” asta fac prietenii”,nu mă mira faptul că nu mă refuza niciodată când îi ceream ajutorul, că-mi era MEREU şi la orice oră aproape, că-mi dădea sfaturi în relaţii … nu m-au mirat până nu am aflat.

read more

aberatii

Zodia îţi influenţează silueta!?

Deşi mi se pare o aberaţie „asculaţi” ce se spune:

” Semenele de Apa: Rac, Scorpion, Pesti, sunt cele mai afectate de cresterea in greutate, iar daca vor sa urmeze diete, trebuie sa tina cont de fazele Lunii, ca sa aiba rezultatele pe care si le doresc. Totusi nu vor scapa de killogramele in plus fara sa faca miscare.
Semenele de Pamant: Taur, Fecioara, Capricorn, chiar daca nu sunt foarte atente la aspectul lor fizic, nativele din zodiile de Pamant reusesc sa isi controleze greutatea prin diete hipocalorice.
Semnele de Foc: Berbec, Leu si Sagetator, slabesc cel mai usor dintr toate zodiile si le ajuta indeosebi exercitiile fizice.
Semenele de Aer: Gemeni, Balanta si Varsator, au cele mai putine probleme cu greutatea si este suficent sa reduca portiile drastic pentru o vreme, ca sa scape de kilogramele sacaitoare.

read more