bancuri

De tot râsul

Soacra vine acasa si spune: - Astazi am fost la coafor. Ginerele, subtil: - Si era inchis? Anunt matrimonial: "Caut sotie." Mii de raspunsuri: "Alege-o pe-a mea!" Un ardelean este oprit de un politist pe strada: - Dati-mi numele si prenumele dvs., va rog! - Dom?le, esti nebun? Pai, eu cum o sa ma mai numesc dupa aia??!!read more
aplicatii, iDevices, Recomandări

Lansare iPhone 4S la Orange România

Pentru că toţi s-au îngrămădit la lansarea Vodafone, noi am decis să mergem la lansarea iPhone 4S la Orange, şi bine am făcut! Lansarea a avut loc la Cinema Digiplex – Băneasa Shopping City, într-un spatiu în care îţi era imposibil să fii călcat în picioare şi nu pentru că nu ar fi participat multe persoane ci pentru că, din fericire, spaţiul era foarte încăpător, lucru bine gândit având în vedere faptul că altfel riscai să fii făcut terci de tocurile fetelor şi pantofii băieţilor.

DSC 0079 read more

personal addiction quotes

De ce şi cum ar fi…. dacă!?

Life is short and temporary. Don’t waste it with your stress just because you can’t get what you want!

Ne plângem zilnic de problemele din viața noastră, de morala părinţilor, de certurile cu partenerii…. suferim pentru o iubire pierdută ce peste ani oricum devine pierdută cu totul; pierdută în timp, pierdută în gânduri… pierdută de tot când realizezi că nici nu a fost iubire!

Ne plângem atât de mult și atât de des de tot ceea ce NU avem încât uităm să profităm de ceea ce AVEM. Uităm să privim cu ADEVĂRAT în stânga și în dreapta și ne axăm pe o singură chestie, un singur sentiment de: REGRET. Ce-ar fi să privim cu atenție viața noastră și scurt să o analizăm? Ce-ar fi să ne privim mai atent în oglindă? Suntem BINE, avem cu ce ne PRIVI, putem simţi, putem mirosi, avem SIMŢURI! Ce ar fi să te trezeşti într-o dimineaţă paralizat? Ce ar fi să nu mai poţi vedea zâmbetul iubitului, a copilului, a părinţilor? Ce ar fi să nu le mai poţi simţi respiraţia, mângâierea? Ce ar fi să nu le mai auzi vocea, să nu le mai auzi sfaturile, MORALA? Ce ar fi, cum ţi-ar fi?

Cum ar fi să afli că ai o boală incurabilă? Ţi-ai mai pierde vremea gândindu-te la cel/cea ce te-a lăsat, cel/cea ce te-a făcut să suferi?La probleme cărora oricum le găseai rezolvare? La cele 2, 3 restanţe? Nu. Te-ai gândi să PROFIŢI de ultimele clipe alături de prieteni şi familie! Dar de ce sa nu profităm ACUM de toate astea dacă în momentul în care ne imaginăm cum ar fi FĂRĂ ni se face pielea de găină? De ce?

complaining read more

bancuri

Pilula de râs

Un barbat isi suna sotia acasa si spune: - Draga am fost invitat sa merg la pescuit cu seful meu si cativa prieteni de-ai lui. Vom fi plecati o saptamana. E o oportunitate pentru mine sa obtin acea promovare pe care am asteptat-o, asa ca ai putea sa-mi impachetezi suficiente haine pentru o saptamana, undita si trusa mea de pescuit?…read more