bancuri

De tot râsul

Un student se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo. Profesorul spune : – Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul raspunde : – Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele din urma,…read more
personal addiction quotes

Ciocolata este bună (şi) pentru inimă

Iată un lucru care pe pasionaţii de ciocolată îi vor bucura: consumul regulat de ciocolată reduce cu o treime riscul de maladii cardiovasculare. Toţi ştim că ciocolata face oamenii mai fericiţi, însă de proprietăţile sale antioxidante şi antiinflamatorii care ajută moralul dar şi inima puţini ştiam. Asta nu înseamnă că o cantitate mai mare de ciocolată face şi inima mult…read more
personal addiction quotes

25 de milioane!

Cu VOI şi cu toţi cei care m-au surprins extrem de plăcut 25 a fost mult mai plăcut. Vă mulţumesc pentru articolele emoţionante, pentru comentariile pline de urări sincere ... Îi mulţumesc LUI pentru grozava surpriză, pentru plimbările de ieri , Ancăi şi lui Radu pentru faina cântare la telefon şi desigur pentru incredibilul filmuleţ. Mi-aţi făcut ziua groazavă şi…read more
personal addiction quotes

R.I.P Andy Whitfield

Actorul australian Andy Whitfield, care a interpretat rolul principal în serialul de succes 'Spartacus: Blood and Sand', a încetat din viaţă duminică ( mda, de ziua mea .. ) la vârsta de 39 de ani: "Într-o zi dimineaţă frumoasă şi însorită din Sydney, înconjurat de familia sa, în braţele soţiei sale iubitoare, tânărul nostru luptător Andy Whitfield a pierdut bătălia pe care…read more
bancuri

De tot râsul

Ion se întâlneşte cu Gheorghe şi îi spune:   - Mai Gheoa€™ ştii că ţi-a murit soacra?   - mmmm !!! îngâna Gheorghe   - Gheorghe, ştiai că ţi-a murit soacra?   - mmmm !!!  - Gheorgheeee, nu auzi, ţi-a murit soacra!   - Ioane nu mă face să râd, că am buzele crăpate!read more
personal addiction quotes

25!

Nu mă intind pentru că nu mi-au murit lăudătorii şi spun scurt că păsesc cu un gust dulce amărui pe pragul celor 25 de ani din varii motive... Oricum ador tot ce-i dulce amărui deci e combinaţia perfectă pentru mine! :D Bottom line ... La mulţi ani mie , La mulţi ani NOUĂ! Mă retrag şi-mi bag colţişorii în tortuleţ…read more