Care e pentru voi scara de valori internă? În ordine aleatoare: familie, supravieţuire, prietenie, morală !?
Suflet vs. raţiune
De multe ori, poate de prea multe ori, 
Sufletul vrea într-o direcţie zicând DA, raţiunea în altă direcţie zicând NU , corpul în altă direcţie zicând NU aproape categoric, dar inima… inima MEA ascultă pe/de toate trei făcând media şi mă mişcă în direcţia ei .
În trecut, mi s-a întâmplat să mă iau după raţiune care, după multe decizii emoţionale şi-a reintrat în drepturi, corecţiile au fost efectuate şi toată lumea a fost mulţumită. Invers nu mi se întâmplase, că nu nu-mi pierdusem încă minţile! Acum mi-s pierdute şi mă las mişcată de ceea ce-mi spune inima.
Să râdem puţin
Evoluţia băuturii în timpul vieţii
Scurt anunt!
Hobiuri şi alte preocupări
Am să încep direct cu o întrebare: Ce hobiuri mai mult sau mai puţin ciudate/normale aveţi?
Văd că din ce în ce mai mulţi sunt „preocupaţi” de sportul ce mie personal mi se pare că fură cel mai mult timp şi anume pescuitul. Pe alţii îi văd colecţionând diferite lucruri: ceasuri, pahare, şerveţele şi chiar scobitori – da, am întâlnit persoane ce făceau şi maşini din scobitori . Vorbesc de maşini cu dimensiune fidelă , replica exactă a celor originale. Cu aceleaşi caracteristici de dimensiune.
Eu mi-s pasionată de fotografie deşi nu ţin un aparat profesional la gât însă apreciez pozele reuşite şi deţin o colecţie colosală! Photoshop-ul mă pasioaneaza de deja câţiva ani, la fel şi programarea siiiii desigur gătitul care cred că e singurul „hobby ” ce mă linişteşte complet.
