personal addiction quotes

Ticuri și obiceiuri

bite your lipsMi-e mintea prinsă într-un tic și nu mă pot elibera!!! E vorba despre mult folositul ” știi ” ,tic verbal pe care îl am de mulți ani și pe care prietenii din obișnuită nici nu îl mai bagă în seamă. De aș putea face și eu asta …
Am observat și la Delius un nou tic verbal ,” și asta ” de care desigur ea nu este conștientă și pe mine tare crunt mă amuză!! A.nu are nici un tic verbal în schimb are un tiv nervos,același ca al tatălui meu, dresul vocii când sunt iritați.

Ticurile, se instalează brusc și da, sunt greu de ținut în frâu.Ele sunt fie „moșteniri” de la părinți, fie simptome ale unor boli neurologice, sau „arme” de luptă împotrivă stresului şi da, pot fi stăpânite cu efort, însă de multe ori „recidivează” mai intens. Dacă nu stau în spatele anumitor boli neurologice grave, ticurile în sine sunt „benigne” și nu amenință sănătatea, însă sunt inestetice și afectează calitatea vieții, asta e evident!

read more

bancuri, de tot rasul

Să râdem puţin [69]

Se întâlnesc două femei canibale. Zice una: Nu ştiu ce să fac cu bărbatul meu. Răspunde cealaltă: Stai să-ţi dau o reţetă. 2 leginonari discută. Primul: - De ce te-ai înrolat? - Pentru că sunt burlac şi-mi place războiul. Dar tu? - Pentru că sunt însurat şi-mi place pacea. La masă, un băieţel se murdăreşte de mâncare şi este certat…read more
aberatii

Femeile și curățenia

Curățenia este, după cum toţi ştim, una din obsesiile cele mai violente ale femeii cu repecursiuni grave asupra psihicului masculin. După atacurile verbale tocătoare de creieri despre cum îţi arunci şosetele frumos mirositoare și aburinde pe unde nu e cazul, despre cum nu strângi niciodată după tine şi altele asemănătoare, vine consecinţa cea mai dureroasă a acestui procedeu: orice lucru…read more
stiati ca

Ştiaţi că …

Stângacii sunt mai fricoşi decât dreptacii ? Persoanele care scriu cu mâna stângă sunt mai temătoare decât cele care scriu cu mâna dreaptă, arată un nou studiu citat de telegraph.co.uk. Simptomele sindromului de stres post-traumatic sunt mai puternice la stângaci, fie că este vorba de vizionarea unui film de groază sau de alte situații similare. În plus, dreptacii au fost…read more
aberatii

Gust amar

Never drop a tear for someone who will never make you smile.

Nu am crezut că voi ajunge să regret atât de tare faptul că am ajutat pe cineva şi nu credeam că voi ajunge să spun/cred că timpul acordat acelei persoane a fost timp pierdut…. Pe zi ce trece mai descopăr un om fals, mai descopăr o minciună, o scuză penibilă şi-un caracter defect! Oameni buni, să începem TOŢI să facem asta , măcar să fim toţi în pas cu moda. :)

Sunt scârbită de comportamentul anumitor persoane,persoane cărora doar binele le-am vrut, persoane alături de care am stat şi când nu-mi era mie bine ,fizic sau psihic! Sunt scârbită de pretexte şi scuze puerile, sătulă de învârtitul pe deget, sătulă de …perle şi glumiţe cretine, menite să te atingă unde doare mai tare, sătulă de oameni care nu sunt nici pe jumătate pe cât spun şi arată că sunt.

read more

bancuri, de tot rasul

Să râdem puţin [68]

Între bărbați: - Eu am întotdeauna ghinion! - De ce? - Păi să vezi: ieri găsesc un pormoneu. Mă uit în el, era gol! Astăzi găsesc un costum de baie sexy pentru femei. Mă uit înăuntru, era gol!!! Bulă întreabă o colegă: - Ştii limba engleză? - Da! Spune colega. Atunci Bulă: - Zi-mi şi mie cum se spune: gheaţă,…read more