stiati ca

Ştiaţi că ..

Usturoiul taie pofta de mâncare? Prin consumarea uzuală de usturoi se ajută la o mai bună digerare a alimentelor, tăierea poftei de mâncare şi se fluidizează circulaţia sanguină. Usturoiul este eficient în combaterea unor bacterii sau ciuperci ale tractului digestiv, având şi proprietăţi antiseptice intestinale şi pulmonare. Este indicat şi în tratamentul negilor, bataturilor, scabiei, plăgilor, ulcerelor, dar şi pentru…read more
bancuri, de tot rasul

Să râdem puţin [71]

- Tata,cum am am apărut eu pe lume? - Mah,fiule,cred că într-o zi tot ai să afli! Păi,eu şi cu maica-ta într-o zi am intrat într-o cameră de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o întâlnire via e-mail cu maică-ta şi ne-am întâlnit într-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat într-o cameră privată,unde maică-ta a fost de acord cu un download…read more
bancuri, de tot rasul

Reacţii autohtone la aflarea morţii lui Bin Laden

Cătălin Botezatu : Oricum se îmbracă nașpa
Daniela Crudu : Şi spui că era mai bogat că Leo de la Strehaia ? Păi atunci mare păcat…
Sorin Ovidiu Vântu: Eu ţi-am zis când m-ai sunat că e groasă colega!!!
Ion Iliescu: Deci se poate şi fără mineri. Bravo Obama !
Gigi Becali: Vreau să-i aduc pe americanii din echipă de commando la Steaua . Văd că nu ratează deloc!
Mihai Gadea: Ce i-aţi făcut lui Obama domnule Băsescu ?
Florin Piersic: Eram cu Osama în 65 la o cursă de cămile lângă Urziceni
Dan Diaconescu: Credeţi că a făcut pipi Osama între începutul şi sfârşitul atacului ?
Mihai Petre: Nu e rău că ai murit , dar o puteai face mult mai frumos . Notă 4!
Neţi Sandu: A murit Bin Laden ? Văi de steaua noastră.
Bianca Dragusanu: sunt tristă . Primul preşedinte de culoare din America nu merită aşa ceva!
read more

personal addiction quotes

D`ale gurii

Toată lumea de Paşte s-a adunat şi şi-a etalat colecţia de delicatese, numai eu am rămas pe lângă! Am gătit şi eu să ştiţi, am afumat niţel pereţii, am ars tigăile dar măcar am făcut CEVA. :D

Nu am să pun toooate reţetele acum, ci am să vă trimit spre cel mai interesant site de reţete culinare. E fix pe placul meu, cu multe POZE explicative! Thumbs up for that.
So… am făcut ,după reţeta Elenei de pe Culinare tv, un mic tortuleţ de portocale cu pișcoturi. Ea l-a preparat cu budincă de vanilie, eu cu budincă de ciocolată. Et voilaaaaaaaaaa:
read more