Gata!
martie 13, 2011
Deci GATA. Spun .. adio, pa , la revedere! M-am săturat, am ajuns pe vârful lamei de cuţit, am umplut paharul şi-o închei aici ...... Gata,m-am decis ca MĂCAR o zi din săptămână să mă simt bine,indiferent de circumstanţe. De ce? Pentru că ratez atâtea lucruri frumoase , trec peste chestii care nu se mai întorc şi vreau să profit,…read more
Să râdem puţin [ 20 ]
martie 13, 2011
Baiatul isi intreaba mama : - Mama, de ce unele femei au sanii mai mari ? - Cu cat sanii sunt mai mari, cu atat sunt mai inteligente, zice mama. Apoi isi intreaba tatal: - Tata, de ce unii barbati au cucul mai mare ? - Cu cat este mai mare, cu atat sunt mai inteligenti. Peste un timp, mama…read more
Creative
martie 12, 2011
Fals!
martie 12, 2011
"A smiling face doesn't always mean a smiling heart! " - ştim asta şi totuşi ne lăsăm atât de uşor păcăliţi de un zâmbet. Intantaneu gândeşti: " ce-aş vrea să fiu ca el/ea, cât e de fericit/a .. ". DAR după un zâmbet se ascund atât de multe , atâtea poveşti triste, atâta durere ..... Nu-ţi dori viaţa altcuiva doar…read more
Stângaci sau dreptaci?
martie 12, 2011
Din ciclul - nu contează cat de lung am părul, ci contează cu..... ce mână scriu,alţi drăguţi cercetători au descoperit ,cu sudoare, că dreptacii sunt mult mai glumeţi, jucăuşi, îndrăzneţi şi aventuroşi decât stângacii, toate astea conform cotidianul Daily Mail. În schimb, partea dreaptă a corpului este controlată de partea stângă a creierului, locul unde sentimentele de frică sunt suprimate.…read more
Sofisme în numele logicii şi matematicii familiale
martie 12, 2011
Ecuatia 1
Omul = mancat + dormit + munca + distractie
Magar = mancat + dormit
Atunci:
Omul = magar + munca + distractie
Deci:
Omul – distractie = magar + munca
Cu alte cuvinte:
Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca

