Un muncitor, cam betiv si somer, se prezinta la oficiul fortelor de munca.
Functionarul:
– Va putem oferi un loc de munca unde se lucreaza mult, dar se si castiga bine.
Muncitorul:
– Nu, nu e bine. Eu, daca am bani, ii beau si asta nu e bine.
F: – Atunci, iata, va putem oferi un loc de munca unde se lucreaza destul de putin si unde, desigur, nici nu se castiga multi bani.
M: – Nici asa nu e bine. Eu, daca am timp, fac cumva rost de bani si pe urma ii beau si … Stiti ce: nu aveti cumva un loc de munca unde se lucreaza mult dar se iau bani putini?
F: – Ne pare foarte rau dar nu va putem oferi un asemenea loc de munca deoarece nu aveti pregatirea necesara: trebuie sa aveti studii superioare
11.
Ştiu că mulţi dintre voi v-aţi plictisit să tot auziţi în fiecare lună de 11, 11 iar, din nou 11, dar da e iar 11 şi noi iar aniversăm.
La mulţi ani NOUĂ iubire!!!
Happy happy, joy joy !!
În 8 luni am să… am să… am săăăăăă …. devin MĂTUŞICĂ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt cea mai fericită, am un zâmbet atât de stupid pe mecluţă dar nu-mi pasă pentru că daaaa aţi ghicit am să fiu mătuşiiiică, am să fiu mătuşiiiiiiiiiiica na na na naaaa \:d/
Toţi din familie sunt fericiţi dar nimeni nu ţopăie de 3 ore în continuu ca mine !! Vai Doamne, am să-l/o ADOR!!!
Stăpâna casei.
În câteva secunde ,dacă atât durează să scriu, am să o prezint pe Pisi, îi spunem aşa pentru că habar nu avem ce nume are, ştim doar nr.de şuturi primite în partea dorsală nu de la noi, de oamenii inteligenţi care ne înconjoară, şi-s cam 7469308 şi nr.de sobolani pe care-i prinde-n pod zilnic. Păcat că nu va pot descrie exact zgomotul pe care-l produce când face asta: tâgâdâm tâgâdââââm, fleosc flesoc, fiu fiuu, niiiuuuuuuuuuuuu POC! Zic poc pentru că-n secunda doi după ce aleargă se loveşte de perete, yep, ca-n filmele cu proşti!

