octombrie 5, 2010
Copiatul!O artă. Să ridice mâna cel ce nu a practicat niciodată acest sport extrem! Hai repejor, la raport şi să ne zică, cuuuuum frate a rezistat!? :)) La noi era o regulă, fie că învăţai fie că nu, fiţuica era prezentă în diferite ... orificii: geantă, buzunar, penar, sub fund, sub fustă şi mai nou direct .doc pe telefon. Cea…read more
Semnificaţia culorilor
octombrie 5, 2010
Alb – este prin excelenta culoarea puritatii, ea aduce speranta, bucurie, succes. Este culoarea copilariei si a reinnoirii
Albastru – este culoarea apei si a cerului, a intelepciunii, a pacii dar si a profunzimii, a necunoscutului si a frumusetii. Este de asemenea culoarea protectiei si a dragostei sincere.
Gri – este culoarea tristetii si a pierderii sperantei, dar si a depresiei.
Fără vlagă.
octombrie 3, 2010
Ce urâtă este viaţa când te trezeşti ( foarte ) dimineaţă timp de 5 săptămâni. Am crezut că nu mai prind ziua în care tot apartamentul va arăta BINE, când nu voi mai auzi zgomote în pereţi de la 6 dimineaţa, când nu va fi totul cu fundul în sus, când nu voi mai găsi praf la tot pasul, când nu-mi voi mai auzi numele strigat atât de des şi TARE!!
Soul sister
octombrie 1, 2010
Am devenit obsedată de piesa asta încă de când am auzit-o în reclama de la Orange - abonamentul Colibri ( ofertele bunoace le găsiţi aici ) şi-am observat pe twitter că şi NightOn o căuta aaaaaşa că i-o dedic. :-> [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tglSCIpaXPs[/youtube]read more
Girl stuff -Ce am in gentuta?
septembrie 29, 2010
Fructuleţul dulce amărui mi-a pasat o leapşa tare interesantă. E curioasă draga de ea să afle ce am eu în gentuţă, oh well am să îi satisfac curiozitatea şi-am să fac inventarul! :)) De obicei se mai "pierde" şi câte o factura ,un pix şi nişte şervetele.. azi am fost prinsă fără! Pasez lepşuţa tuturor fetelor din blogroll. Hai repejor,…read more
