Am citit într-o revistă cum că SUA este singura ţară din lume unde nu se poate cumpăra "Kinder Surprise". De ce? Pentru că ar exista o lege care nu permite vânzarea produselor alimentare în care se află obiecte nealimentare. Eu tind să cred că este o mare minciună! Voi ce credeţi? photo - Wikipediaread more
Pierdut încredere călcată în picioare şi respect făcut bucăţi…Dacă mi le găsiţi,vă rog să mă contactaţi! Ofer recompensă... un zâmbet din suflet. :)read more
Nu mai stiu ce sa cred, spun sincer! Parca as trai pe o planeta a oamenilor condusi de cuci si pasarici si nu de CREIER.
Pe Facebook de cateva zile bune circula un ” concurs ” la care poti „castiga”, simplu si usor, un smartphone. Initial a fost vorba de un terminal iPhone ( 4/4S ) si pe langa faptul ca oamenii in al lor disperare nici NU observau ca in poza reprezentativa nici macar NU este un iPhone, isi mai faceau si Nspe mii de conturi de pe care dadeau share in PROSTIE!! Isteria „Castiga un iPhone ” a incetat DAR a inceput isteria „Castiga un Samsung Galaxy S 2 „. Oameni buni, voi chiar sunteti prosti sau va faceti? E la mintea cocosului ca este o vrajeala, abureala, smecherie – cum vreti voi, numai sa INTELEGETI ca nu e pe bune. Daca de la o astfel de chestie va lasati atat de USOR dusi de nas, oare cand vine cineva si va spune ca pentru o suma infima de bani va da o casa, cum faceti!?
Da, momentan doar 852 de fraieri shares. Cu siguranta se vor aduna cu miile! Partea proasta e ca de fapt nu va castiga NIMENI si chiar si asa dragii nostri romani nu se vor potoli si vor participa in continuare la astfel de ” concursuri „. Acum,o iau si pe partea cealalta, daca e pe bune si cineva chiar castiga sa imi dea si mie un mail cu o poza, o filmare ceva si vin cu scuzele de rigoare.
Diacriticele mele lipsesc, participa la concurs, da? :)
De câte ori m-am lăsat purtată de val m-am trezit mult prea departe de geamandură dar dacă nu m-aş lăsa sunt conştientă că aş rata multe bucurii ale vieţii.... Nu de puţine ori m-au lăsat puterile şi m-am lăsat în voia sorţii în loc sa dirijez totul. Nu îmi mai place să am absolut control, e obositor! Voi vă lăsaţi…read more