aberatii

aberatii

Cine are nevoie de somn?

Nu stiu ce a facut Mos Ene noaptea trecuta ca pe la mine nu a trecut. Am stat cu urechile ciulite - nu am auzit bocanind la usa , cu ochii la geam - nu l-am vazut facand din mana, nimic! M-am gandit ca s-a dus intr-o misiune imposibila, sa il adoarma pe "ConiectãR" si a epuizat praful de somn....…read more
aberatii

In elementul meu!!

  Azi sunt in elementul meu, plutesc pe ai mei norisori pufosi si etalez pe mecluta un zambet stupid! De ce? Pentru ca am primit o veste buna si pentru ca in seara asta pornim spre mirobolantul Bucuresti! Trafic infernal, oameni grabiti, capitala incendiara.... veniiiiiim!!!!! Azi stau sub un jet de veselie, cam cum sta acest golanas sub jetul de…read more
aberatii, addicted

Ca pe roate

Cunoasteti expresia, nu? Ce-mi doresc eu acum e ca totul sa nu se limiteze doar la expresie si lucrurile chiar sa inceapa sa mearga ca pe roate. Astept de saptamani bune sa se puna lucrurile pe fagasul lor si sa curga totul frumos si lin! Mi-e dor de perioadele de BINE.  Desi se spune ca " O mana de rabdare…read more
aberatii

Dor nebun de… duca!!

Desi suntem de mai bine de doua saptamani pe planurile bucovinene parca as vrea sa ma vad plecata si de aici. As vrea sa-mi "obosesc" picioarele si sa-mi stric incaltarile pe alte coclauri, nu pe aici, nu prin capitala ci undeva pe la.... mare, munte!? Nici eu nu stiu unde as vrea sa merg, stiu doar ca vreau sa PLEC!…read more
aberatii

Zilele libere dar pline

Mi-as fi dorit sa pot spune ca abia m-am trezit si ca nu am nimic de facut astazi decat sa-mi benoclez ochii intr-o carte sau pur si simplu sa dorm. Mi--as fi dorit... Pun dorintele intr-un sertar, continui de savurat cafeaua si de muncit! Fericiti sunteti voi astazi bugetarilor... ntz ntz ntz. Voi ce trebaluti astazi?read more