Cafeaua de dimineata e asul meu de inima insa cred ca toti v-ati dat seama deja. Iata cum „joaca” ea dimineata de dimineata:
Si pentru ca iar am vorbit cand e Miercurea FARA cuvinte va invit la o cafea!
Cafeaua de dimineata e asul meu de inima insa cred ca toti v-ati dat seama deja. Iata cum „joaca” ea dimineata de dimineata:
Si pentru ca iar am vorbit cand e Miercurea FARA cuvinte va invit la o cafea!
Cafeluta, dragostea noastra!
Dragostea noastra aromata…
Multumesc pentru c-ai trecut pe aici. Zi placuta!
Tocmai am terminat a treia cescuta de cafea. La fel de frumos a urcat si a mea. :))
M-am trezit la ora doua.
De ce iarasi te-ai trezit asa?Eu ma intorceam pe partea cealalta atunci. :))
Am avut treaba aseara, dar m-am simtit obosita si am amanat-o pentru dimineata. Dar capul meu istet si-a adus aminte la ora 2 si m-a tezit. :(( Dar am rezolvat treaba lejer, fara graba si a iesit ok. ;)
Daca esti aiurita soro, ce sa iti fac?Am cu cine semana, e clar. :)) Bine macar ca ti-ai adus intr-un final aminte si ca ai si rezolvat trebusoara! >:D<
Să aveți poftă la cafea!
O zi frumoasă!
Iti multumesc copil frumos!
Ma bucur asa mult sa intalnesc iubitori de cafea. :) Dupa cum povesteam la un moment dat, cafeaua e una din marile mele iubiri, cea mai fidela as putea spune. :) M-am apucat sa lucrez la un proiect pentru iubitorii de cafea, acum ca stiu ca te numeri printre ei, iti trimit invitatie la „inauguarare”. :p
Instant si cu entuziasm iti zic DA, vreau sa primesc invitatia. :D Poti da mai multe detalii?
si al meu as e! si ii iubesc atat de mult aroma.. :P
zi faina!
Ma bucur sa aud asta. :) S-au gasit aici toti iubitorii aromei de cafea.
Bine tare arata cafeluta in pozele tale :-)
A fost buna si in realitate. :d Merci!
Minunate poze :D Cafeeeeaaaa …bai imi faci pofta si abea am terminat o ditamai cana :P
Fa o pauza ( scurta! ) si mai bea una. :D
Frumoasa cafeluta din fotografiile tale de azi! De fapt cred ca asa e in fiecare zi. Nu?
Nu sunt mare amatoare de cafea. Beau si eu una la trei-patru zile. Stiu…o sa razi :))
O zi de miercuri cat mai placuta iti doresc!
Cateodata are si lapte si arata altfel dar e aceeasi. :))
E bine daca poti fara cafea si o consumi rar, mi-as dori sa pot rezista si eu atatea zile fara ea..
Fără ea nu se poate nici la miezul nopţii.
Sa stii ca asa este… Eu personal mi-s un zombie fara ea!
mmm…ce bine miroase pe aici ! :)
Te invit si pe tine la cafea daca doresti. :)
Multumesc!
E binevenita oricand o cafea!
Sa-ti fie seara bucurie!
Cu drag servesc. :) Iti multumesc!
n-am stiut eu unde sa ma înscriu pentru o cafea buna, diminetile! hmmmm ce aroma! si ce caimac!
Happy WW! :)
Blogul meu de cand este el pe picioruse are aroma de cafea deci mereu vei gasi una aici de vei dori. :)
W/e ( ce vine ) placut!
Avea mama un „ibric” din ăsta când eram mică. :D
Eu prefer ibricul clasic… la muncă n-am ce face și apelez la espressor, nah…
Si eu imi fac mai des la ibric-ul clasic, iese mult mai tare si mai buna insa cand mi-s comoda folosesc cafetiera asta. :))