Luna aceasta(pe 29 mai exact) vom afla ce bebiţă vom avea în familie. Frate-miu zice ” – Orice ar fi.. băiat să fie! ” :)) , eu zic ” -Orice ar fi sănătos ….. şi cuminte ca, cumni să fie!”. Sunt entuziasmată şi deja caut primul cadouaş, care aş vrea să arate cam aşa:
.. faceţi să nu ajungeţi ca mine! :)) Am primit de la medic şi de la kinetoterapeutul meu un pliant în care îţi arată/explică cum să stai, să dormi.. să faci anumite chestii CORECT. Am realizat că eu nu făceam nici unul din ele corect ....read more
" 10. Ce-a fost inainte: oul sau gaina? Mai inainte au fost de toate. (cules pe 12 noiembrie 1979) 9. Ce-i mai rece si mai rece decat apa rece? Apa calda. (17 ianuarie 1985) 8. Cand a plecat de-acasa, Prunariu i-a lasat mamei un bilet pe masa: „Am plecat in Cosmos. Vin peste o saptamana”. Cand vine, gaseste pe masa…read more
Today is just me, my back pain and my Espresso Ritter Sport chocolate! Perfectă pentru împătimiţii de ciocolată şi cafea sau a ciocolăţii cu cafea.Am doar una din păcate, adusă din Italia dar îmi ajunge, am noroc că lui A.nu-i place cafeaua şi nimic altceva ce ţine de ea! Mmm aaaaaah yuuuumy ...read more
Vă mai aduceţi aminte de improvizaţiile băieţilor?Roata de cauciuc pe care o împingeai la vale cu o sarmă îndoită. :)) Sau de .. lipiciul la cutie cu lopeţică, de pocnitoare din suruburi cu piuliţă şi punga de nylon, ghiozdanele pătrate de carton? Şi ultimul ritual înainte de a ieşi pe uşa, cheia agăţată de gât!!! Pentru câteva secunde, metalul rece ne anchiloza mişcările.
Slavă Domnului n-am avut manele şi nu ne faceam dedicaţii speciale la radio în direct, primeam sau trimiteam bileţele în care ni se cerea/ceream prietenia. Noi n-aveam bloguri pe net ci completam oracole pline de poze decupate, aşa aflam şi dacă eram plăcuţi de cine plăceam.