personal addiction quotes

Home, OUR home.

Am ajuns în Suceava!!! Pe drum a fost ok, ne-au cam îngheţat picioarele până la Paşcani dar trecem peste asta, eram multumiţi că măcar am fost singuri în compartiment, fără oameni dubioşi, fără miros de ţară, de capră şi de brânză!A. a lăsat amintire trenului o pereche de mănuşi, tipic lui. Azi o pereche de mănuşi, mâine un telefon, o…read more
bancuri, de tot rasul

Ha ha

Un copil optimist si unul pesimist asteapta cadourile de 1 iunie. Copilul pesimist e sigur ca nu o sa primeasca mare lucru, copilul optimist nu mai poate de incantare si abia asteapta sa vada cadourile. Vine 1 iunie, copilul pesimist primeste super-cadouri: trenulete, masinute, ciocolata, tot ce i-ar fi putut trece prin cap. Copilul optimist primeste… o balega. Pesimistul: “Da, eu am primit un trenulet, da’ nu e prea mare, o masinuta, da’ nu e culoarea pe care o vroiam, si ciocolata, da’ e cu lapte si fara alune…”. Optimistul rade incantat: “Mai, eu am primit un ponei, da’ nu-l gasesc!”

read more

personal addiction quotes

Decolăăăăăm!!!

În sfârşit plecăm.. plecăm tai tai pentru 3 săptămâni!!Concediuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! Abia aştept să văd până şi trenul foamei, Iaşi - Timişoara. Mi-am luat atâtea haine de zici că plec pentru două luni, nicicum pentru 3 săptămâni dar na plecăm de la ger la ger ŞI zăpadă, plecăm ACASĂ!!! "Travel makes one modest,you see what a tiny place you occupy in the…read more
personal addiction quotes, Recomandări

Recomand – Kinder-Maxi King!

Recomand împatimiţilor de ciocolată să încerce noul Kinder-Maxi King! Gustul absolut delicios e înălţător la cer, toate simţurile mele erau ieri în extaz. Crema din interior e atât de.. pufoasă, face scandal papilelor gustative şi se topeşte imediat. E 2 lei şi un pic dar e absolut genială, de mult nu am mai mâncat o ciocolată atât de bună!!! Aaaah…read more
bancuri, de tot rasul

Ha ha

Doua prietene la o cafea, una ii spune celeilalte:
– Tu, nu stiu ce are sotul meu, de cand a inceput sa ninga sta mereu si se uita pe geam.Ma gandeam ca daca se inteteste ninsoarea sa ii dau drumu’ in casa.

Doua vecine se cearta la gard :
– Nenorocito ce esti ! Barbatu-meu iar a dormit la tine in noaptea asta !
Cealalta ii raspunde :
– Poate la tine doarme ! La mine sta treaz !

read more