Traim in romania.

Trăiască România pentru că noi românii murim!

togoCred că am revin la vechiul meu obicei şi anume de a-mi bea cafeaua liniştită pe micuţa mea terasa din faţa casei şi asta pentru că numai tâmpenii citesc din ziare şi nu-mi prieşte domnule cafeaua şi ceaiul!!! În dimineaţa asta am aflat că invăţământul obligatoriu va fi de 11 clase!?? Dar haideţi domnilor să îl facem de 9, 8 clase de pe acum pentru că ştim cu toţii că acolo se va ajunge mai târziu. Nu e de ajuns că tinerii din ziua de azi habar nu au să mai scrie corect gramatical, că nu ştiu ce-i ăla respect faţă de profesori, nu mai zic de părinţi, nu ştiu istorie, geografie, ştiu doar să adune în stil manelesc absenţe, să danseze pe cub în Bamboooooo, jaga jaga, să consume droguri ,să dea palme şi pumni LIVE! Trist. Inculţii devin culţi repet.

read more

bancuri, de tot rasul

Ha ha

-Aveti cartea „100 de metode care te invata cum sa traiesti numai din salariul propriu?”
-Regretam, s-a epuizat. Dar va oferim alta la fel de utila: „Basmele romanilor” de Petre Ispirescu!

-De ce sunt ouale atit de tari, Safto? Cit timp le-ai fiert?
-Cincisprezece minute, conita.
-Dar nu te-am invatat eu ca un ou moale trebuie fiert 3 minute?
-Ba da, conita, dar au fost cinci oua.

read more