Vine Bula la scoala dupa o zi de absenta.
– Ce s-a intimplat, Bula, de ce n-ai venit ieri?
– Pai stiti… a murit bunicul.
– Aoleu! Cum asa?
– Pai a iesit pe balcon si a cazut balconul cu el.
– Vai, saracul! si asa a murit?
– Nu, ca a reusit sa se prinda de tocul de la geam, dar pe urma a alunecat si a cazut iar.
– A, si asa a murit?
– Nu, a cazut in copacul din curte si de acolo a fost catapultat pe casa, apoi a alunecat si a tras toata tigla dupa el.
– Si asa a murit?
– Nu, ca s-a prins de burlan. Dar burlanul s-a desprins.
– Si asa a murit?
– Nu, a reusit sa se balanseze si a intrat in casa prin geamul de la etaj, apoi a inceput sa se rostogoleasca pe scari.
– Si asa a murit?
– Nu, in cadere a incercat sa se prinda de balustrada, dar balustrada s-a rupt si el a cazut in gol pina la parter.
– Si asa a murit?
– Nu, dar l-am impuscat noi, ca altfel impiedicatul ne-ar fi darimat toata casa!
Moşul.. pentru voi
În ultimii ani, moşul a venit la mine cu dragoste şi speranţă… El ştie că nu sufăr dacă nu vine încărcat cu daruri pentru cizmuliţele mele. Sunt norocoasă doar să ştiu că el există şi că îi face pe apropiaţii mei fericiţi. Tu eşti unul dintre ei!?Uite .. l-am trimis aseară pe moş la tine, să-ţi sufle în ureche fericirea…
Ziua de 6 Decembrie să vă aducă vouă tuturor multă sănătate şi fericire şi fie ca spiritul acestei zile Sfinte să nu fie uitat!
Final Globuri cu suflet
Quotes of the Day
Anunţ important!
Să râdem puţin
Întrebări idioate cu răspunsuri geniale!!! Eu încă mă adun de pe jos de râs.
” I: Te poti ingrasa de la anticonceptionale? Prietena mea foloseste si s-a ingrasat mult de cand le ia!
R: E o abureala. Foloseste scuza aia ca sa se indoape.
I: Ce ma fac daca nu-mi incape pe p***s?
R: Cine, prietena?
I: In cazul ruperii prezervativului ce putem face ?
R: Cruce.
I: Cum se baga prezervativul? Cu tot cu oua sau fara?
R: D-le Nastase, ati fost rugat sa va abtineti de la glume de genul asta.
read more
Love love love… disaster!!
Dragoste ( de oricare ar fi ea) cu sila ştim cu toţii că .. nu se poate. Asta dacă nu cumva eşti ultra mega super îndragostit/ă sau mai bine zis obsedat/ă, ai un lipici şi deţii un laso. :))
