bancuri, de tot rasul

Ha ha

Vine Bula la scoala dupa o zi de absenta.
– Ce s-a intimplat, Bula, de ce n-ai venit ieri?
– Pai stiti… a murit bunicul.
– Aoleu! Cum asa?
– Pai a iesit pe balcon si a cazut balconul cu el.
– Vai, saracul! si asa a murit?
– Nu, ca a reusit sa se prinda de tocul de la geam, dar pe urma a alunecat si a cazut iar.
– A, si asa a murit?
– Nu, a cazut in copacul din curte si de acolo a fost catapultat pe casa, apoi a alunecat si a tras toata tigla dupa el.
– Si asa a murit?
– Nu, ca s-a prins de burlan. Dar burlanul s-a desprins.
– Si asa a murit?
– Nu, a reusit sa se balanseze si a intrat in casa prin geamul de la etaj, apoi a inceput sa se rostogoleasca pe scari.
– Si asa a murit?
– Nu, in cadere a incercat sa se prinda de balustrada, dar balustrada s-a rupt si el a cazut in gol pina la parter.
– Si asa a murit?
– Nu, dar l-am impuscat noi, ca altfel impiedicatul ne-ar fi darimat toata casa!

read more

cute, de suflet, personal addiction quotes

Moşul.. pentru voi

În ultimii ani, moşul a venit la mine cu dragoste şi speranţă… El ştie că nu sufăr dacă nu vine încărcat cu daruri pentru cizmuliţele mele. Sunt norocoasă doar să ştiu că el există şi că îi face pe apropiaţii mei fericiţi. Tu eşti unul dintre ei!?Uite .. l-am trimis aseară pe moş la tine, să-ţi sufle în ureche fericirea…

Ziua de 6 Decembrie să vă aducă vouă tuturor multă sănătate şi fericire şi fie ca spiritul acestei zile Sfinte să nu fie uitat!

read more

blogosfera, personal addiction quotes

Final Globuri cu suflet

Cu mult suflet aş spune!!!Tineţi minte postul în care prezentam campania umanitară Globuri cu suflet, nu?A luat sfârşit.  Felicitările mele ambasadorilor ce timp de două săptămâni au uitat de ei şi şi-au fixat atenţia doar spre acele fetiţe ce aveau nevoie de ajutor, felicitări Mihaelei de la care am aflat de campanie şi care aflaţi voi de la mine e…read more
aberatii, bancuri, de tot rasul, din lume adunate

Să râdem puţin

Întrebări idioate cu răspunsuri geniale!!! Eu încă mă adun de pe jos de râs. rotfl

” I: Te poti ingrasa de la anticonceptionale? Prietena mea foloseste si s-a ingrasat mult de cand le ia!
R: E o abureala. Foloseste scuza aia ca sa se indoape.

I: Ce ma fac daca nu-mi incape pe p***s?
R: Cine, prietena?

I: In cazul ruperii prezervativului ce putem face ?
R: Cruce.
rotfl2

I: Cum se baga prezervativul? Cu tot cu oua sau fara?
R: D-le Nastase, ati fost rugat sa va abtineti de la glume de genul asta.
read more