aberatii, Recomandări

Recomandare! Ceai gastric si antistres

Cineva sigur mi-a făcut zilele trecute voodoo pentru că am avut o durere groaznică de stomac şi-o stare de vomă foarte aiurea iar dacă îl prind pe cel care mi-a făcut îl las fărăăă..... sprâncene, na! Lăsând la o parte vrăjile şi aberaţiile mele să ştiţi că  am încercat iniţial toate chestiile,să mănânc coajă de pâine, am încercat să ţin…read more
aberatii

Păcat

Mare păcat că unii îşi iau drept exemplu în viaţă persoane ipocrite, păcat că sunt orbi, că apleacă urechea la ce nu trebuie, că sunt visători, că  li se zice să facă ceva ce nici măcar persoana ce „sfătuieşte” nu face, că sunt fascinaţi de VORBE dar omit faptele. :)

„Să fii ce vrei tu să fii, nu ce vor alţii

Să faci ce vrei tu să faci, nu ce fac alţii

Să gândeşti cum gândeşti tu, nu cum o fac alţii!”

read more

aberatii

Ora de iarnă.

Da, duminică trecem la ora de iarnă deci în noaptea de sâmbătă spre duminică ora 4.00 „devine” ora 3.00, iar ziua de 31 octombrie, care va avea 25 de ore, va fi cea mai lungă din an!

Dezavantajul e că se va întuneca mai repede , cam pe la 17 aşa, avantajul e că vom dormi cu o oră mai mult.

ceas

read more

bancuri, de tot rasul

Ha ha

Un batrin merge la un vrajitor sa-l intrebe daca poate sa-l scape de un blestem care-l urmareste de 40 de ani. Vrajitorul ii spune: "Poate, dar trebuie sa-mi spui exact cuvintele care au fost rostite asupra ta." Batrinul spuse fara ezitare: "Acum va declar sot si sotie!" Un barbat in varsta statea la soare, in pielea goala, pe plaja. Din…read more
cute, oldie but goldie

Veste bună!

Dana Nălbaru a revenit în trupa HI-Q! Peeerfect, în sfârşit aud (iar) o voce BUNĂ  în trupă. Se pare că ei plănuiau revenirea încă de acum 1 an jumate. Ce să zic!? Bravo lor, noua piesă sigur va prinde. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1bAYtxeNsN8[/youtube] Nu, nu sună la fel de bine ca Dor de tine, dor de noi.read more