Cina în Cluj
Purceluşi şi alte chestii ..
Pe cât de mici sunt pe atât de mare le este curiozitatea, mă refer la ZuZu şi la tema dată de ea. N-aş vrea să vă sperii cu al meu scris de aia am scris puţin dar la subiect. Cei care au trecut prin facultate(şi nu numai) ştiu că se poartă dictatul şi în acelaşi timp scrisul cu multe prescurtări, litere mânate şi foarte mulţi purceluşi.Da, clar facultatea dăuneaza grav … scrisului!
Ghiceşte ..
Hehe, sunt premiată!!
Da da, daţi sfoară în ţară, addicted a primit din două colţuri blogosferice, frumoase colţuri, un preeeeeeeeeeemiu; unul de la cea care ne ţine la curent cu tot ce este mai bun, frumos şi plăcut ochiului şi unul de la un mic mare copilaş ce adoră ca şi mine toamna.
Prostie românească
Din nou pe strada noastră se fac ” recondiţionări „, adică se sapă, se înlocuieşte, se repară[ wishes ] şi desigur se … lasă AŞA! Lăsând chinul prin care vom trece în următoarele zile, fluierăturile şi comentariile de prost gust a muncitorilor la adresa mea şi fetelor ce trec pe aici.. vreau să zic că aceşti oameni sunt de-a dreptul UIMITORI. De ce? Pentru că…. azi dimineaţă dau de 3 dintre vânjoşii muncitori, unul din ei duce mâna la fund, se scarpină în stilul Al Bundy ,apoi duce mâna la gură, râde ca un nebun şi îi zice tare altuia” uăăăăăi, ai să-mi dai ş niiiie nişti minuti pi cosmooootieeeeee uăăăăăi? câ vreu sâ îmi sun fimeeeeeeeeia uăăăăi ” . Oooo Doamne!!! Cum ,cum am să trăiesc eu zilele astea cu asemenea SPECIMENE!??Ce cafea de dimineaţă băută în linişte, ce citit .. ce NIMIC !?:|
Salam de biscuiţi
Sătulă fiind de clătite şi alte chestii ce nu necesită coacere m-am gândit să încerc ceva nou ,ceva ce eu nu mai mâncasem şi anuuuume:Salam de biscuiţi cu rahat ( ce urââââât sună). Ştiu că mulţi dintre voi aţi mâncat şi ştiţi cum se face dar pentru cei ce nu ştiu, am să scriu reţeta. Am folosit:

