Bilant – 25, la multi ani mie!
Ciocolata scumpă m-a rugat să spun ce-am primit frumos de ziuluca mea. Frumos la mine însemnând orice fel de gest frumos, intenţie, urare. Lucrurile materiale fără o vorbă bună sunt egale cu 0 pentru mine! Aaaaşa să revenim la listuţă:
Am avut parte de două suprize, dar SURPRIZE, una din partea lui sweets aka LoveDealer de la care am primit un frumos cadou( o brăţărică din argint şi o felicitare hazlie), o carte BUNĂ( specialitatea ei!) de la A dreamer şi ceva dulce, două posturi care mi-au ajuns fix la inimă ,unul de la sisu`scump şi aiurit ( care sper că va citi cărţile pe care i le-am dat!!!) şi unul de la ciocolata sexy şi rea pe care sper să o văd în viitorul apropiat. read more
Celebrating 24 years of ME!
Cretinism !?
Over and DONE!
Din categoria ” Lume nebună ”
Horoscopul reîncarnării
Berbec – Este un semn cardinal. Daca te-ai nascut in aceasta zodie trebuie sa inveti lectia rabdarii, a stapanirii impulsivitatii si a canalizarii energiei spre proiecte constructive. Berbecul poate fi razvratit, agitat sau geniu nebun. Poate ajunge batausul clasei, liderul unui grup de fanatici, sotul violent, conducatorul tiranic. Nu trebuie sa-si impuna punctul de vedere si este necesar sa treaca mereu dincolo de aparente. Hitler a fost Berbec, el nu si-a insusit lectia umilintei. Van Gogh a fost pictorul nebun, el nu si-a putut stapani impulsivitatea. Intr-o viata anterioara a fost dependent de altii, lipsit de curaj, de combativitate.
Taur – Semn fix de pamant, el trebuie sa lupte cu atasamentul fata de valorile materiale si cu incapatanarea cu care isi apara principiile. Saddam Hussein a fost un exemplu tipic de Taur care nu a invatat ca oamenii au pareri diferite, ca nimeni nu detine adevarul suprem. Cine se naste sub acest semn trebuie sa puna sufletul inaintea trupului, sa renunte la posesivitate si sa-si deschida mintea catre alte orizonturi. Intr-o viata anterioara a trait haotic emotional, lipsit de echilibru, patimas, acum trebuie sa fie un sprijin solid pentru ceilalti.

