Pentru EI si pentru VOI: va multumesc pentru ca sunteti parte din mine sau pentru ca eu sunt parte din voi!
Stiu ca voi starni pofta dar sigur starnesc si idei:
Pentru EI si pentru VOI: va multumesc pentru ca sunteti parte din mine sau pentru ca eu sunt parte din voi!
Stiu ca voi starni pofta dar sigur starnesc si idei:
V-ați oprit vreodată un minut din ceea ce făceați pentru a vă număra binecuvântările din viața voastră?
Suntem obișnuiți să ne plângem, să ne căutăm scuze pentru ceea ce, aparent, nu putem face/zice și duce la bun sfârșit. Suntem obișnuiți să blestemăm lucrurile rele ce ni se întâmplă dar să nu spunem MULȚUMESC pentru lucrurile bune ce ne sunt date! De ce?
read more
Ştiţi că nu sunt omul care cere des ajutorul însă acum am nevoie de el şi vi-l cer timid vouă. Aţi fost întotdeauna receptivi şi săritori şi am siguranţa că şi acum veţi reacţiona la fel. Nu vă răpesc din timpul vostru decât 5 minuţele, promit solemn cu mâna pe inima mea dependentă de iubire.
“Un zâmbet este o modalitate necostisitoare de a-ţi schimba înfăţişarea” – Charles Gordy
” Nu am nici un motiv să fiu fericit/ă astăzi! ” – cred că toţi am auzit şi am spus asta destul de des. Chiar nu avem zilnic motive să fim fericiţi, să zâmbim? Dar oare simplul fapt că putem mirosi florile, că putem simţi atingerea persoanei iubite, pământul sub picioare, inima cum bate şi auzi rasetul unui copil, nu sunt motive de FERICIRE? Cei care nu mai au aceste simţuri, ce îţi mai pot spune atunci când tu te plângi de neajunsuri?
Nu e pentru nimeni un lucru nou faptul că îmi place să dăruiesc fericire, nu?
Luați-vă număr de ordin pentru că astăzi împart, din nou, zâmbete! Să nu vă speriați când cu viteza luminii se vor îndrepta spre voi, așa își fixează ele punctul pentru a ochi BINE. Hooop că tot vorbim, vine unul copilăresc şi ştrengar:
Fara noima…..
Sorb din cafea si imi iau usor dar sigur doza zilnica si considerabila de energie, ma uit pe geam – soarele zambeste parca sictirit dar si asa arunca un strop de optimism. Asta va fi o zi BUNA, clar!
Nici nu-mi pasa de ce va veni, de ce mi-ar pasa? Ce trebuie sa vina, vine si fara sa astept eu si fara sa tocmesc cu punct si virgula planul perfect. Viitorul e aproape si totusi departe de AICI asa ca profit de…. ACUM! Profit halzie de ultimele linguri de cafea dintr-o cutie ce acum cateva zile era plina, de praful de zahar brun; profit chiar si de durerea asurzitoare de cap care oricum la un nou val de cafea se stinge!?