@Lusio: ” Ca tu nu pui vreodata.. tu doar te simti bine si ranjesti…… ” – nu am inteles ce ai vrut sa zici aici.
Iar eu am zis ca din pacate asta e situatia, cei raniti ajung sa devina ce dispretuiesc DA ca sa le fie mai bine lor insa uneori sunt aiurea fix cu cine nu merita si pierd multe in viata! Trebuie sa invete sa faca o selectie nu sa aplice la toti acelasi lucru desi DA again nu ai de unde sa stii ca nu ti-o vei lua iar in mecla, iar eu stiu asta ohohohooo atat de bine din pacate. :)
Eu daca’s calcat.. calc.. pentru ca multi si-o iau in cap daca ai tot permis. Si uite asa va veni si a 2-a oara.. si a 3-a.. si chiar daca nu ti-o zic tie in fatza, ti-o fac pe la spate.
@Lusio: Ghici ce? majoritatea NICIODATA nu invata lectia! Tu preferi sa iti consumi din timp indepandu-i in continuu eu prefer sa-i las sa si-o ia singuri in mecla. Viata ii fute de N ori mai tare decat m-as chinui eu sa-i fut!
Repet, nu calc dar nici nu ma MAI las calcata!
@addicted: Eu prefer in special ceva gen „leave me the fuck alone!..” sau pe romaneste, lasa-ma dr in pace. Daca indeplinesc asta.. si mai si TAC.. e super.
adevarat…
@Baby R.: De-ar incepe si cei ce-au fost raniti sa invete sa nu raneasca la intamplare ar fi bine ..
eu zic ca invata, la fel cum invata si cei care au gresit sa repare greseala. asta daca le pasa. daca nu…au plecat…si sunt dusi…
parerea mea…
@Baby R.: Sunt prea putini spre nimic atat intr-o parte cat si in cealalta!
Ba pot folosi ca scuza >:) Mai ales daca te poate face happy.
@Lusio: Scuze de genul asta functioneaza pentru aia care pun botic.
@addicted: Ca tu nu pui vreodata.. tu doar te simti bine si ranjesti……
„din păcate, de cele mai multe ori cei care sunt răniţi ajung să devină ceea ce tot timpul au dispreţuit!”
Dap.. din pacate.. dar macar nu vei mai fi ranit. Sau macar te mai hranesti cu impresia asta o vreme.
Voi termina cu o faza pe care am mai spus-o:”Cum poti sa fii inger cand traiesti printre demoni?” sau chiar:”Cum poti sa traiesti stand printre ei?”
.. ca o continuare.. multi aleg sa fie demoni, sa se transforme in asta.. ca sa le fie ceea ce ei considera.. mai bine.
Si da.. poate fi trist.. dar deh.. asa-i viata..
Si ca o completare.. eu aici nu sugerez sa fii nemernic cu TOTI.. ci doar cu cine crezi ca trebuie. Daca cineva-ti va oferi shit.. do the same.
@Lusio: ” Ca tu nu pui vreodata.. tu doar te simti bine si ranjesti…… ” – nu am inteles ce ai vrut sa zici aici.
Iar eu am zis ca din pacate asta e situatia, cei raniti ajung sa devina ce dispretuiesc DA ca sa le fie mai bine lor insa uneori sunt aiurea fix cu cine nu merita si pierd multe in viata! Trebuie sa invete sa faca o selectie nu sa aplice la toti acelasi lucru desi DA again nu ai de unde sa stii ca nu ti-o vei lua iar in mecla, iar eu stiu asta ohohohooo atat de bine din pacate. :)
Cine permite sa fie calcat in picioare, in lumea asta trista, din pacate.. va fi si mai calcat.
@Lusio: Dai o palma iei un pumn, calci, esti de N ori calcat mai tare!
Acum ti-am vazut si postul.. read (si) pe toate ale mele ;)
@addicted: Poate la tine e asa.. dar la mine a cam devenit: dai o palma, dau un pumn.
Iar la calcat.. daca am calcat eu, nu mai sunt calcat dupa. MAI ALES daca am calcat la propriu nu la figurat :))
@Lusio: Eu nu calc dar nici nu mai permit sa fiu calcata. Ai gafat te-ai ras de la tot ce-aveai inainte!
Eu daca’s calcat.. calc.. pentru ca multi si-o iau in cap daca ai tot permis. Si uite asa va veni si a 2-a oara.. si a 3-a.. si chiar daca nu ti-o zic tie in fatza, ti-o fac pe la spate.
And they need to learn a lesson.
..chit ca-i intr-o forma dura. Dar daca pe aia de buna n-au luat-o.. poftiti pe-a 2-a.
@Lusio: Ghici ce? majoritatea NICIODATA nu invata lectia! Tu preferi sa iti consumi din timp indepandu-i in continuu eu prefer sa-i las sa si-o ia singuri in mecla. Viata ii fute de N ori mai tare decat m-as chinui eu sa-i fut!
Repet, nu calc dar nici nu ma MAI las calcata!
@addicted: Eu prefer in special ceva gen „leave me the fuck alone!..” sau pe romaneste, lasa-ma dr in pace. Daca indeplinesc asta.. si mai si TAC.. e super.
@Lusio: Pe principiul, ma lasi te las. :)
Uoooof, usor de zis, greu de facut…cel putin pentru o scorpie :”>
Perfeect adevarat. Adevarat atat in cazul meu, cat si cand vine vorba de cei care M-au ranit.
@addicted: Pai cam asta zic..
Dar unii nu te lasa.. tot mai au cate ceva de facut/comentat. Si normal ca atunci iti vine sa-i calci badly.