horoscop

Cum reacţionează zodiile la gelozie !?

Berbec: E în stare să sară la bătaie la respectivul, doar aşa, să îţi demonstreze într-o confruntare directă care e mai bărbat dintre ei doi. Asta dacă bagă de seamă, căci din fericire nu e un maestru al subtilităţilor.

Taur:
El nu e gelos! Nu… el e posesiv. Îşi va plasa mâinile pe copsele tale, să ştie toată lumea a cui eşti. Se enerveză greu, dar şi dacă ajunge să vadă roşu în faţa ochilor… să te ţii!

Gemeni:
„E mai frumos decât mine?”, „Ce ţi-ar plăcea să-ţi facă?”, „Te gândeşti des la el/ea?” şi alte întrebări de genul acesta, într-o discuţie care nu se mai termină. Sau, mai ştii?… Faptul că îţi place un altul/alta s-ar putea să-l excite.

Rac: N-o să zică nimic, pe moment. Dar va avea o mină atât de ofensată, va răbufni din cu totul alte motive şi va face în casă o atmosferă atât de tensionată că ai prefera mai degrabă să vă certaţi un pic şi-apoi să vă împăcaţi.

Leu: N-are cum să-ţi placă altcineva, când îl ai pe el. E exclus! Dacă totuşi evidenţa nu mai poate fi negată, ai două variante: ţi se dau papucii instantaneu şi definitiv sau alege să se poate ca şi cum absolut nimic nu s-ar fi întâmplat.

read more

personal addiction quotes

Spune-mi câte diplome ai ca să-ţi spun cât bei!

Ce poate fi mai urât decât să vezi o  femeie sprijinind pereţii şi ştergând praful de pe jos pentru că nu-i în stare să-şi menţină echilibrul, degetele şi gura departe de-o sticlă de alcool? Tentaţia e mare, sau pur şi simplu îţi place, înţeleg dar nu înţeleg setea cumplită de-a bea până îţi dai sufletul! Ok, ok, eşti şi deprimat…read more
bancuri, de tot rasul

Ce înseamnă să ai răbdare ..

Pe o insulă se aflau trei femei, iar pe mal aşteptau nemîncaţi canibalii… După cîteva zile de aşteptare, una dintre femei pică în apă, canibalii sînt fericiţi, o pescuiesc, o prăjesc şi o mănîncă. Dupa alte cîteva zile, pică şi a doua femeie, canibalii o mănîncă şi pe aceasta. Însă cea de-a treia nu pică deloc.Canibalii încep nerăbdători să pregătească…read more
aberatii, personal addiction quotes

Help needed.

De ce eşti uneori ajutat mai repede şi mai sincer de nişte străini decât de... prieteni!? De ce prietenii pun zeci de întrebări şi străinii sunt pur şi simplu prompţi!? Aţi zice că pun întrebări pentru că-s interesaţi, oh well.. sunt atât de interesaţi încât apoi te refuză deşi nu le ceri mare brânză! :)) Nu generalizez, am prieteni care…read more